Lost Woods (2012)

20%
Co se to ztratilo v lese?

Lost Woods

USA, 2012, 88 minut

 

Režie: Nathan Ellering, Phillip Ellering

Scénář: Joey Brown, Phillip Ellering

Hrají: Joey Brown, Garrett Vander Leun, Nina Brissey

 

Jsme v lese, i když ne úplně na jehličí, ale prostě v nějakém lese. Podle všeho by se mělo jednat o les ztracený, jak tomu alespoň nasvědčuje anglický název tohoto filmu. Tak on jiný než anglický ani nemá, respektive se mi nepodařilo najít, že by byl film někde distribuován nebo promítán pod jiným názvem. A popravdě, není se vůbec čemu divit, protože tohle je hodně amatérské.

Asi si blinknul.

Amatérské filmy mohou být po někoho fajn, ale já z nich většinou potřebuji cítit něco navíc, něco, proč by mělo smysl dál sledovat tvůrčí kroky osob, které se na tvorbě takového filmu podílely. Americký snímek „Lost Woods“ má v podstatě jen jeden prvek, jímž je skutečnost, že monstrum, které se zde objevuje, vlastně vůbec není až tak špatné, jak by jeden mohl očekávat.

Na koho míří?

Když už ale dojde na trikové sekvence digitální, je to průser pořádný a vypadá to hodně zle. Tady je vidět, že amatérské filmy by se jednoznačně měly držet klasických, nikoli počítačových technologií, a měly by se snažit o to, aby podobných průserů bylo ve filmu co nejméně. Jenže když i úder střely je očividně zpracován digitálně, je to hodně špatné. Tohle prostě nejde dělat levně.

Ztraceni v lese?

Příběh se točí kolem muže, který je nucen čelit svým strachům, což je skutečnost, kterou nám prozradí anotace filmu. Popravdě ale mám pocit, že je to divák, který musí čelit strachu, především strachu z toho, že bude sledovat horor, kde se bude jen mluvit. A první hodina tak skutečně vypadá. Naštěstí sem tam dojde i na akci, která funguje. A pak to zase spadne do ukecané, jednotvárné nudy.

Panenka?

Americký snímek „Lost Woods“ je film, který si moc pozornosti nezaslouží, protože je na něm až moc vidět, že tvůrci prostě neměli na to, aby dobrý hororový snímek natočili. A tak to také dopadlo. Přesto nedávám nejnižší možné hodnocení, protože se mi líbilo, jak zde byly použity klasické – nikoli digitální! – triky. V takových ojedinělých scénách jsem snímek i docela snesl.

 

Hodnocení: 20 %

 

Hororové filmy


Přidat komentář