Lust for a Vampire (1971)

40%
A zase ty lesbické upírky.

Lust for a Vampire

Velká Británie, 1971, 95 minut

 

Režie: Jimmy Sangster

Scénář: Tudor Gates podle Sheridana Le Fanu

Hrají:

Barbara Jefford (Hraběnka Herritzen)

Ralph Bates (Giles Barton)

Suzanna Leigh (Janet Playfair)

Yutte Stensgaard (Mircalla / Carmilla Karnstein)

 

I když se snímek „Lust for a Vampire“ chce tvářit jako upírský horor, celé je to jen zástěrka pro to, aby si Jimmy Sangster zase jednou mohl natočit lesbický film. Není to vyloženě porno, sakra, není to vyloženě ani film erotický, ale asi se mu líbilo, že mohl mít ženy ve společných scénách, kde na sobě leží, i když třeba jen proto, že jedna saje druhou, tedy vysává jí krev, abych byl přesnější.

Pěkná upírka.

Aby to bylo jako trochu vyšší kulturní zážitek, tedy domněle, scenárista Tudor Gates vycházel z klasiky upírského žánru z „Carmilly“ od Sheridana Le Fanu. Nějakou podobnost nemá moc smysl řešit, prostě je důležité, že tu je postava Carmilly, která má trochu jiné jméno – však to znáte, Mircalla – a její představitelka je žena, na kterou se rozhodně moc hezky kouká. Celkově se zde na ženy moc hezky kouká. Však o to také šlo.

Táhnou za jeden provaz.

Ve snímku „Lust for a Vampire“ jde o to, že dědicové rodiny Karnsteinů se rozhodnou, že by bylo super mít zase zpátky někoho, kdo umí sát krev. A tak se rozhodnou, že je třeba prolít krev nevinné, aby mohla znovu povstat Carmilla, která se bude vydávat za Mircallu Karnstein, mladou krásnou ženu, která bude mít v internátní škole přístup k jiným mladým a krásným ženám. A k jejich krvi.

Upírky a lesbismus patří k sobě.

Děj hodně trpí tím, že je to sice upírský film, ale snad ve snaze zůstat věrný historickému pojetí, je to velmi málo akční. A vzhledem k tomu, že tenhle snímek by měl mít silný erotický náboj, je to i celkem málo erotické. Jen takové sexy, a ani to moc ne, i když tedy na nějaké ty lehké nahotinky přece jen dojde. Opravdu je to ale to hlavní, na čem by měl podobný film stát?

Asi se přepila.

Britský snímek „Lust for a Vampire“ je lehce ukázkou toho, že někdy prostě došly nápady, že někdy se točilo jen proto, aby se točilo a myslelo se, že pár odhalených že je dostatečný recept na to, aby to fungovalo, aby to přitáhlo dostatečné množství diváků. Nemyslím si, že „Lust for a Vampire“ je případ, kdy by to skutečně fungovalo. V konečném důsledku je to jen unylá historická podívaná.

 

Hodnocení: 40 %

 

Hororové filmy (upíři)


Přidat komentář