Máma (2019)

40%
Za Mámou přijdete, když potřebujete chlast. ale co když chce něco ona?

Máma

Ma

USA, 2019, 98 minut

 

Režie: Tate Taylor

Scénář: Scotty Landes

Hrají:

Octavia Spencer (Sue Ann)

Diana Silvers (Maggie)

Juliette Lewis (Erica)

McKaley Miller (Haley)

 

Mladí chtějí pařit, to je jasné. Kdo by nechtěl. Teda já jsem moc nechtěl, když jsem byl puberťák, ale já jsem by výjimka. A když už se má pařit, tak to chce alkohol. Jenže v America vám prostě alkohol všude neprodají, někde, pokud vám není jednadvacet let, prostě máte smůlu, protože se bojí ruky zákona. To u nás to tak striktní není, ale to mám jen z doslechu, ne z vlastní zkušenosti.

Všechno bude v pohodě.

Na americkém maloměstě pak puberťáci dovedou hodně ocenit pomoc nějakého dospělého, který se rozhodne, že jim koupí alkohol, protože oni na to věkem nestačí. Možná si pak vezme i trochu menší provizi, aby z toho něco měl. A někoho takového najde skupina mladých i v městečku ve filmu „Máma“. Je to ona titulní Máma, Sue Anne (Octavia Spencer), která nemá problém jim alkohol koupit.

Máma se o vše postará.

Ale Máma jde ještě dál. Nejen že jim kupuje alkohol, ona jim poskytne i sklepení svého celkem velkého domu k tomu, aby zde pařili. A dokonce se pařeb i účastní, protože má podle všeho docela ráda společnost. Stačí jen dodržovat nějaká základní pravidla – neklít v Mámině domě a ani omylem nelézt nahoru. To by se pak dotyčný hříšník s velmi zlou potázal. Však oni se mají brzy přesvědčit.

Taková milá ženská to je.

Děj se točí kolem postavy Mámy a kolem odhalování určitých tajemství okolo její minulosti a její osobnosti celkově. Jako ono je od první chvíle tak nějak jasné, že Máma nebude úplně v pohodě, ty změny výrazu jsou až moc vypovídající, ale on celkově scénář nedovede přinést nic, čím by film nějak vybočoval. A to je škoda. Jediným vybočením z klasické kostry je pak v podstatě jen velmi zajímavé herecké obsazení, především ženské.

Děcka se od ní nemůžou odtrhnout.

Americký snímek „Máma“ je dobře natočený film, který je ale spíše takovým dobře zahraným thrillerem než něčím, co by z hlediska žánru mělo skutečně vyčnívat. Je fajn pro horor sem tam sehnat áčkové herce, což Octavia Spencer rozhodně je, ale pokud není dobrý scénář, tak ani skvělý herec to nijak moc nepozvedne. A Juliette Lewis tu navíc pohříchu dostala velmi málo prostoru.

 

Hodnocení: 40 %

 

Hororové filmy (vrazi)


Přidat komentář