Mamut (2006)

20%
Když se mamut dostane do naší doby, může to být ještě divnější, než byste si mysleli.

Mamut

Mammoth

USA, Rumunsko, 2006, 90 minut

 

Režie: Abram Cox

Scénář: Abram Cox, Brook Durham, Don Guarisco a Sean Keller

Hrají:

Vincent Ventresca (Dr. Frank Abernathy)

Constantin Draganescu (Gordon)

Summer Glau (Jack Abernathy)

Tom Skerritt (Simon Abernathy)

 

Na to, že je tohle snímek, kde se na svou dobu objevila i nějaká ta známá tvář – konkrétně myslím Summer Glau a Toma Skerritta – tak je to opravdu hodně špatné a je vidět, že tohle herci dělali prostě jen proto, že taky potřebují z něčeho žít. Ale co tvůrci tady předvádějí, to je opravdu na pováženou a rozhodně to není něco, na co by se dalo koukat víc než jednou. I to je moc.

To je klasický mamut.

Začátek filmu je otravný a budete vědět, že bude otravný i ten zbytek. Otec (Vincent Ventresca), který popravdě vypadá trochu jako brácha vlastní dcery (Summer Glau), zapomněl na její narozeniny, což je prostě špatně, to se neodpouští. Naštěstí je tu cool děda (Tom Skerritt), který všechno tak trochu zachrání. Ale základní rodinné drama je jasně načrtnuto a pro příběh má být důležité jen z pohledu emoci. A ani to se neděje.

A tohle je ten filmový.

Proč je tahle rodina důležitá? Proto, že otec, Frank Abernathy, je docela odborník na paleontologii, která se v nastalé situaci bude hodit. A co že je tou nastalou situací? Do místního muzea udeřil meteorit. Stane se. Jenže tenhle začne městečko ochlazovat, což je samo o sobě blbé, ale ještě ke všemu dojde k tomu, že se ožije jeden starý mamut. A to už problém je.

Prohání se i po silnici.

Celý snímek „Mamut“ je pojat jako akční komedie s hnusným digitálním monstrem, která je doplněna o ještě hnusnější vedlejší digitální triky. Místy se na to fakt moc koukat nedá. Ale místy se tomu dá třeba zasmát, pokud fakt potřebujete pobavit a vezmete za vděk skoro vším. Jinak ale nejde mluvit o tom, že by film „Mamut“ dokázal něčím potěšit, napětí zde vskutku nehledejte.

A je naštvaný.

Americko-rumunská koprodukce filmu „Mamut“ zní celkem podezřele, ale smutnější je, že se tohle podezření nakonec opravdu potvrdilo a divák zjistí, že tady může najít jedině špatný humor. A ještě horší digitální triky. Nějaká snaha o příběh bere velmi záhy za své, hloupě napsané postavy tohle jen pohřbívají ještě hlouběji. Ne, pokud v sobě „Mamut“ měl nějaký potenciál, byl rychle zabit.

 

Hodnocení: 20 %

 

Hororové filmy (příšery)


Přidat komentář