Man-Thing (2005)

30%
Kdo by řekl, že i tohle je marvelovka.

Man-Thing

USA, Německo, Austrálie, 2005, 97 minut

 

Režie: Brett Leonard

Scénář: Steve Gerber a Hans Rodionoff

Hrají:

Matthew Le Nevez (Kyle)

Rachael Taylor (Teri)

Jack Thompson (Schist)

Rawiri Paratene (Pete Horn)

 

„Man-Thing“ od Marvelu a „Swamp Thing“ od DC Comics jsou dvě téměř stejné postavy, prostě jsou to tvorové, kteří přicházejí z bažin. „Swamp Thing“ v komiksovém provedení válí, hlavně pokud šlo o dobu, kdy sérii psal Alan Moore, ale ve filmovém provedení se z toho úspěch nestal. Nový seriál tohle trochu změnil. Ale v případě Man-Thinga se ve filmu zatím jedná spíše o tragédii.

Hele, strom.

Man-Thing je postavou, která ani v komiksovém provedení nemá vyloženě silné příběhy, které by se staly legendami. Ono tam asi není moc co vymýšlet, a tak je postava spíše do počtu a je takovou, která se objevuje spíše občasně anebo v týmovkách. Holt s bažinatou příšerou asi není možné vymyslet něco extra originálního a psát tomu sérii, která by se dobře prodávala.

Strom.

Ve snímku „Man-Thing“ je Man-Thing představován jako indiánská legenda, příšera z bažin, která zabije všechny, kdo mají strach. Anebo alespoň takové lidi, kteří nějak škodí. Příšery z bažin v sobě prostě mají ekologický charakter, s tím se asi nedá nic moc dělat. Je to s nimi spojené, ale ve snímku „Man-Thing“ to naštěstí až tolik akcentováno není. Primárně mělo jít o béčkovou zábavu.

Strom.

Při natáčení snímku „Man-Thing“ se Marvel rozhodl, že chce mít béčkovou podívanou, která bude R ratingová, tedy pro dospělé. Jako jo, jsou tam momenty, které by neměly být pro děti, alespoň podle současných měřítek, i když co si budeme povídat, jedna umělá prsa a náznak kopulace – opravdu špatný náznak – zase nejsou tolik. A ty digitální triky trhání na kusy taky nejsou nic moc.

Kozy!

Marvel natočil snímek „Man-Thing“ v americko-německo-australské koprodukci a podobně jako je to míšenec z hlediska produkce, je to míšenec i z hlediska podoby samotné. Vedle skvěle navrženého a digitálně zpracovaného monstra jsou jinak celkem špatné triky v oblasti násilí; jsou tu celkem fajn herecké výkony, ale do toho je příběh, který nijak nevyniká. Ten film dokáže nudit, hodně. Bohužel.

 

Hodnocení: 30 %

 

Hororové filmy (příšery)


Přidat komentář