Mang gwai oi ching goo si (2011)

50%
Dvě hororové povídky z Hong Kongu.

Mang gwai oi ching goo si

Hong Kong, 2011, 97 minut

 

Režie: Patrick Kong, Jing Wong

Scénář: Patrick Kong, Jing Wong

Hrají:

Hin-Wai Au

May Ka-Kai Chan

Rose Chan

Chrissie Chau

 

Krvavé nápisy na stěnách, tajemná atmosféra, podivné postavy a tajuplné události, do toho trochu té krve nebo i malinko více krve, možná i nějaký ten useknutý prst. A samozřejmě nechybí ani asijské plněné knedlíčky. Ty tedy nejsou pro děj až tak důležité, ale také se tu objeví. Důležité je, že se před vás dostávají dvě povídky hongkongských tvůrců. A ano, jsou hororové.

Tak jedeme, holky!

První povídka se odehrává v jedné třídě, kam nastoupí nová učitelka, tedy jen jako výpomoc. Skoro by se zdálo, že ve třídě není něco v pořádku. Učitelka podezírá několik žaček z toho, že se prodávají, ale když se tohle pokusí oznámit řediteli školy, zjistí, že je to celé ještě trochu komplikovanější, než by se na první pohled zdálo. V tu chvíli to začíná mít tu správnou duchařskou atmosféru.

Ach, ty Asiatky!

Druhý příběh se věnuje jednomu výletu, který neskončil úplně dobře. Bo ho nepřežila a její kamarádi se pomalu chystají na její pohřeb. Jenže v tu chvíli se objevuje Ka Ming, Boin milenec, který by snad mohl něco vědět o tom, co se to Bo vlastně stalo. Její smrt by totiž nemusela být náhoda. A Ka Ming by s tím vším mohl mít něco společného. Přeživší se tohle doví ve vcelku krvavém ději.

Budeme se bát?

Ve snímku „Mang gwai oi ching goo si“ nejsou povídky, které by byly vyloženě originální, ale dostanete v nich to, co byste označili jako příjemný televizní horor. Takové ty historky, které vás po večerech mají postrašit. A mohlo by se jim to i podařit. Pořád v sobě mají něco asijského, i když je vidět, že se hororová poetika a prezentace děsivého dost blíží americkému hororu.

Možná ano...

Hongkongský snímek „Mang gwai oi ching goo si“ je příjemnou jednohubkou, která vás může potěšit, anebo vás nechá naprosto chladnými. Dovede postrašit, ale je také možné, že druhý den si z ní nebudete pamatovat nic. A tvůrci filmu se rozhodně měli pokusit o to, aby se zde neobjevily počítačové triky, protože ty celkový dojem hodně shazují. Naštěstí jich není mnoho.

 

Hodnocení: 50 %

 

Vaše komentáře

viclef
to na te posledni fotce spolkla lyze? ;)
viclef 19.08.2020 17:02:43 Reagovat Přidat nový komentář
redakce
tak nějak :-D
redakce 19.08.2020 17:24:08 Reagovat Přidat nový komentář
Hororové filmy (duchové, vrazi)


Číst komentáře