Masakr na univerzitě (1984)

70%
Když se cvok utrhne ze řetězu.

Masakr na univerzitě

Splatter University

USA, 1984, 78 minut

 

Režie: Richard W. Haines

Scénář: Michael Cunningham, Richard W. Haines, John Elias Michalakis

Hrají: Forbes Riley, Ric Randig, Dick Biel

 

Nejsem si jistý, čím to je, ale návrat ke starým hororům je pro mě mnohdy příjemnější, než sledování hororu současného, který má ale podobné kvality – tedy jako v tomto případě, jedná se spíše o levnější béčko, které se vezlo na trendu vyvražďovaček a nemělo až tak velké ambice. I když se jedná o ne až tak kvalitní film, má prostě svoje kouzlo, svůj příjemný vizuál.

 Holé šílenství!

A to je přesně případ filmu „Masakr na univerzitě“. Je to béčkový horor, triky, které jsou v něm použity, nejsou vždy zrovna nejlepší a jsou sem tam až moc jednoduché, ale přesto nepostrádají svoje kouzlo a onu filmovou krutost, kterou najdeme jen u podobných filmů, na němž chceme koukat jen proto, abychom se pobavili. Moderním vyvražďovačkám levnějšího ražení tohle prostě chybí.

 Čí je to hlava?

Na film „Masakr na univerzitě“ se musíte dívat trochu jinak, už jen proto, že se jedná o film, který distribuovala společnost Troma. Proti Tromě vůbec nic nemám, spíš naopak, jen je prostě třeba počítat s tím, že tohle bude snímek spíš pro zábavu, a to pokleslejší kvality. A přesně takový film „Masakr na univerzitě“ je. Jednoduchá vyvražďovačka, která vyloženě nepřekvapí.

 A už se umírá.

Na filmu „Masakr na univerzitě“ je ale pěkné to, že se nebere vážně a nebere ani tolik vážně samotný žánr. Prostě se bavit, to je hlavní heslo. Ale přitom tvůrci podávají celkem solidní gore, které se ani na trash nemusí jen tak vidět. Skalpování zde není celé, ale funguje, i když vám dojde, jak bylo triku docíleno. Dočkáme se vnitřností, spousty bodných ran, je to funkční a je to dobré.

 Podprsenky nejsou nutnost.

Americký snímek „Masakr na univerzitě“ je příjemná oddechovka, která nenechá nikoho na pochybách, že tenhle film má bavit. A baví. Bavil tvůrce při jeho natáčení, ale bude bavit i diváky, pokud nemají příliš velké nároky. Někdy tohle naprosto stačí a víc ani nemáte od snímku očekávat. Proč také? Tenhle film ani neměl ambice, aby byl nejlepší vyvražďovačkou, jen si lej svou.

 

Hodnocení: 70 %

Hororové filmy (slasher)


Přidat komentář