Masomlejnek kodoku (2017)

40%
Japonské drsné cosi, co by mohlo být hororem, komedií, akčním filmem a hlavně bizarností.

Masomlejnek kodoku

Kodoku: Mîtobôru mashin

Japonsko, 2017, 100 minut

 

Režie: Yoshihiro Nishimura

Scénář: Sakichi Sato, Yoshihiro Nishimura

Hrají:

Tomori Abe

Kensuke Ashihara

Satoshi Eishima

Goki

 

Možná bych u snímku „Masomlejnek kodoku“ přemýšlel i o trochu větší hodnocení, kdyby se jen tvůrci pokusili o klasické triky tam, kde jsou použity počítačové. Anebo alespoň kdyby měli takové počítačové triky, které nebudou vypadat směšně. Ale když hlava v rychlosti dře o vozovku a odskakuje od ní digitální krev, opravdu to není něco, na co by se člověk chtěl dívat. Technicky katastrofa.

Tak ahoj.

V jiných scénách a s klasickými maskami ale snímek „Masomlejnek kodoku“ exceluje. Přece jen je vidět, že Yoshihiro Nishimura je člověkem, který není jen režisér a scenárista – u toho scenáristy by možná někteří pochybovali – ale je to také trikař, který dohlíží na technickou stránku svých filmů. A tam, kde jsou masky použité, se člověk musí jen tetelit blahem. Je to ujeté, je to fantasmagorické, ale je to dobře provedené.

Drsný týpek.

Na snímek „Masomlejnek kodoku“ se má smysl dívat hlavně ve chvíli, kdy máte rádi splatter, který už v podstatě hraničí s trashem, a nejde vám tolik o to, jak bude dobrý příběh, jak bude smysluplný a jestli vůbec nějaký smysl dávat má. V případě filmu „Masomlejnek kodoku“ by se skoro dalo říct, že se zdálo zbytečné, že se tvůrci nějakým příběhem zatěžovali, protože nakonec o něj stejně nešlo.

Krve je hodně.

Těžištěm filmu „Masomlejnek kodoku“ jsou různé hnusárny, souboje, které končí hodně drasticky, a pak další záplava hnusáren. Je toho dost, myslím, že každý fanoušek gore si zde něco najde, i když je to v takovém tom šíleném japonském duchu, kdy máte pocit, že to všechno vlastně je jenom komedie. Až na to, že to moc vtipné není, prostě jenom bizarní a bláznivé.

Krev stříká všude.

Japonský snímek „Masomlejnek kodoku“ je určen především těm, kdo mají podobné filmy rádi, ani jim ale nemusí sednout, protože minimálně po trikové stránce je to dost nevyvážené. Ale chápu, tvůrce měl trochu moc velkou představivost a některé scény pak bylo jednodušší dělat počítačově. I počítačová grafika může být ale přesvědčivější. Tady v tomhle případě snímek spíš srazila.

 

Hodnocení: 40 %

 

Hororové filmy (gore, hnus)


Přidat komentář