Massacre at Central High (1976)

60%
Na střední to začíná být drsné.

Massacre at Central High

USA, 1976, 87 minut

 

Režie: Rene Daalder

Scénář: Rene Daalder

Hrají:

Derrel Maury (David)

Andrew Stevens (Mark)

Robert Carradine (Spoony)

Kimberly Beck (Theresa)

 

Název „Massacre at Central High“ nezní vůbec špatně, ale je to název, který celkem jasně nabádá k tomu, abyste si mysleli, že tohle bude docela krvavé. Přece jen se nepředpokládá, že masakr skončí tím, že pár lidí dostane po hlavě a vyskočí z nich taková ta kreslená lebka, která naznačuje, že dotyčný zemřel. Ne, čekáte, že tohle bude hodně krvavé a také by mělo být.

 Tlupa borečků.

Jenže snímek „Massacre at Central High“ určitě není tak krvavým, jak byste si přáli. On název nabádá i k tomu, že tohle bude takový ten slasher, kde budou různá úmrtí, vrah bude nějaký ikonický parchant, ale ani tohle snímek rozhodně nenaplní. Co si budeme povídat, snímek je v tomhle ohledu spíše zklamáním, i když zde k úmrtím nezpochybnitelně dochází. Je to ale takové poměrně konzervativní.

 Co mu to vidí nad hlavou?

„Massacre at Central High“ není vyloženě nudný v tom, jak zde osoby umírají, ale je přece jen trochu nudný v tom, jak jsou jednotlivá úmrtí provedena. Z hlediska gore je to docela tragédie, což je škoda, protože u filmu máte pocit, že právě gore by mělo být tím prvkem, co film pozvedne. V případě snímku „Massacre at Central High“ se tohle nakonec bohužel nepodařilo.

 Film je místy sexy.

Přesto si nemyslím, že je snímek „Massacre at Central High“ vyloženě špatný. Je o tom, že se jeden kluk postaví hajzlíkům, kteří ostatní šikanují, což znamená i to, že klidně zkusí znásilnit některé studentky ze školy, kam chodí. Ten jeden kluk to nechce nechat jen tak, proto se vydává na svou vražednou pouť, která je nápaditá v myšlence, ale právě to provedení film sráží.

 Skoro dojde i na znásilnění.

Snímek „Massacre at Central High“ bych doporučil hlavně fandům hororu, kteří dostanou trochu jinou vyvražďovačku, která není vyloženě špatně natočena, jen z ní místy budete mít pocit, že se tvůrci docela báli sdělit svůj příběh ještě o něco drsnější cestou. Právě to přitvrzení by filmu hodně pomohlo. Ale nedošlo k tomu. Z hlediska roku natočení to ale není zlé.

 

Hodnocení: 60 %

Hororové filmy (slasher, vrazi)


Přidat komentář