Maturitní ples (2008)

20%
Tenhle maturák byste nechtěli.

Maturitní ples

Prom Night

USA, Kanada, 2008, 88 minut

 

Režie: Nelson McCormick

Scénář: J. S. Cardone

Hrají:

Brittany Snow (Donna Keppel)

Scott Porter (Bobby)

Jessica Stroup (Claire)

Dana Davis (Lisa Hines)

 

Maturitní ples je událost, na kterou se někteří těší, protože tam mohou vyniknout, jiní se na ni příliš netěší, protože jsou introverti a raději zůstávají v pozadí. Já jsem se třeba na vlastní maturitní ples moc netěšil, i když byl nakonec fajn. V případě amerických plesů – alespoň toho, jak jsou zobrazeny ve filmech – se ale vždycky všichni nemohou dočkat, pořádně si užijí (sex, drogy a rokenrol) a snaží se přežít do druhého rána. V tomhle případě je ta snaha dost komplikovaná.

 Maturák! To bude sranda!

Donna je celkem normální holka, kterou si zahrála Brittany Snow. Mám ji docela rád jako tmavovlásku nebo zrzku, ale jako blondýnka je úplně obyčejná, což je v tomhle filmu strašně vidět. Nebavilo mě se na ni koukat. A právě ona je hlavní postavou, o které se v úvodu dovídáme všechno základní – její rodiče byli zavražděni, když po Donně šel nějaký vrah. Bezprostředně viděla, jak je její matka zabíjena.

 Sranda odumírá.

Z traumatu se podle všeho dostala a může se těšit právě na svůj maturitní ples, který se blíží. Navíc vrah její rodiny je daleko – snad několik tisíc kilometrů – a zavřený. Takže je všechno v pohodě. Samozřejmě, že nic v pohodě není a z nějakého důvodu se musí vrah osvobodit a jít po Donně, protože ji strašně miluje, jinou nechce a je ochoten zavraždit kohokoli, koho jenom potká.

 A vrah je tady!

Film se neskutečně vleče, mimo jiné i proto, že přesně víte, jak bude probíhat a není zde nic, co by vás mohlo překvapit. Bohužel zde nejsou ani postavy, které by stálo za to sledovat, a vy se tak jen díváte na skupinu otravných mladých lidí, kteří nejsou ničím zajímaví a dovedou prezentovat jen jedinou emoci – strach. A ženské u toho pořádně křičí, jak se sluší na správný americký horor... Jenže ono to jen o křiku opravdu není.

 Nemůžu si pomoct, ale ta mu na nůž nekouká.

„Maturitní ples“ je špatný film a dokazuje vám to každou vteřinu. Je předvídatelný, je bez nápadu, je bez dobrých hereckých výkonů, je prázdný a je bez napětí, což je asi ten největší problém. Budete na snímek koukat opravdu jen z povinnosti, pokud už jste si ho pustili. Tohle by rozhodně neměl být směr, kterým by se měl slasher vydat. Ale on ten žánr už sám o sobě může jen velmi těžko přinést něco skutečně odrovnávajícího.

 

Hodnocení: 20 %

Vaše komentáře

Adam Peňáz
Vcelku souhlas, jen by se ještě mohlo dodat, že jde o remake filmu Hra na vraha (Prom Night, 1980) který sám o sobě byl v rámci slasherů té doby dost průměrný a dočkal se tří pokračování které sice měly s originálem společný pouze název. většinou ale byly alespoň zábavnější...
Adam Peňáz 27.09.2016 12:46:27 Reagovat Přidat nový komentář
HOROR WEB
Díky za doplnění informací!
HOROR WEB 27.09.2016 12:48:40 Reagovat Přidat nový komentář
Hororové filmy (slasher, vrazi)


Číst komentáře