Mayhem (2017)

60%
Tohle je pořádně cool jízda v jedné korporátní budově.

Mayhem

USA, 2017, 86 minut

 

Režie: Joe Lynch

Scénář: Matias Caruso

Hrají: Steven Yeun, Samara Weaving, Steven Brand

 

Steven Yeun si chce asi udělat jméno na zombie filmech, i když se musí uznat, že „Mayhem“ vlastně klasickým zombie filmem není, i když rozhodně je možné říct, že se jedná o survival, jenž se odehrává na základě určité katastrofy, která se prohání světem. Jen to v tomhle případě nejsou nemrtví, ale je to vir, jenž se projevuje trochu jiným způsobem. To v masakru Ale nebrání.

Drsňáci!

Derek Cho (Steven Yeun), kterého tedy – jen pro jistotu – budete znát ze seriálu „The Walking Dead“, pracuje pro velkou společnost. Je sice manažer, ale je na úrovni, kdy o něm vedení vlastně pořádně nic neví. Nemá zrovna nejlepší den v práci, protože to vypadá, že asi bude vyhozen. Jenže pak se všechno změní a celá budova se mění v peklo na zemi. Nebo v tak něco.

Bude držková!

To peklo na zemi v tomhle případě znamená, že se objevuje virus, díky němuž vám zrudne jedno oko. A pokud jste magor, začnou se u vás projevovat velmi agresivní sklony. V podstatě to znamená, že skupina lidí se mění v agresivní hajzly, ale přitom hodně myslící. Prostě se projevuje jejich podstata, jen teď už nemají žádné zábrany. A místy je to docela síla, a to i přesto, že krev nestříká všude.

Ani mu nevadí, že krvácí.

Na filmu „Mayhem“ je velmi příjemné to, že nechce být příliš explicitní, ale přesto se mu daří na vás zapůsobit. Třeba když se zabodnou nůžky do ruky... no, má to prostě ten správný efekt. Jen je škoda, že zrovna tahle scéna se v různých obměnách opakuje ve filmu až příliš často. Ale jsou zde i další, které je zastoupí a hlavně tu je humor, který místy i docela funguje, což je super.

Prostě cool baba!

Americký snímek „Mayhem“ je v podstatě trochu jinou variací na zombie filmy, není ani nijak zásadně originální, survival z kanceláří už jsme tu měli, ale přesto se mu daří, aby fungoval, aby bavil. Je to film na jedno pokoukání, ale bude to pokoukání, které vás rozhodně nezklame. Zábava na jeden večer, nic víc, ale v tomhle případě je to přesně to, co mi naprosto stačilo.

 

Hodnocení: 60 %

 

Hororové filmy (gore, vrazi)


Přidat komentář