Zonbi asu (2011)

60%
Japonci a jejich další ukázka toho, že je možné zajít daleko a pořád zůstat koukatelný.

Zonbi asu

Japonsko, 2011, 85 minut

 

Režie: John McTiernan

Scénář: Noboru Iguchi, Tadayoshi Kubo, Ao Murata a Jun Tsugita

Hrají:

Arisa Nakamura (Megumi)

Mayu Sugano (Aya)

Asana Mamoru (Maki)

Yûki (Ko)

 

Ten název už mluví sám za sebe. „Zonbi asu“ je přepisem japonské výslovnosti anglického „Zombie Ass“, což je také název, pod kterým byl snímek distribuován mezinárodně. Navíc ještě s podtitulem „Toilet of the Dead“. Asi je jasné, že snímek z takovým názvem – navíc z japonské produkce – zákonitě nemůže být myšlen vážně. A skutečně, jedná se o fekální zombie komedii.

 Hnusné, ale do jisté míry pořád sexy.

Bavit se o nějakých hororových prvcích asi nemá moc smysl. Jsou zde zombie, je zde nějaké to gore, ale určitě tu není nějaká hororová atmosféra. Na to je snímek „Zonbi asu“ až moc ujetý. Připravte se tedy na odpoutaný humor, který nezná hranice a většině diváků přijde nejspíš nezábavný a hlavně trapný. Jasně, že je to trapné, ale tahle trapnost je zasazena do klasického rámce amerického hororové filmu.

 Ta skupina studentů opravdu stojí za to.

Abych přiblížil děj, tak je jednoduché začít následující větou: Skupina studentů se vydává do lesa na jednu chatu kdesi na samotě. Jak říkám, je použit klasický rámec amerického hororu, ale hned od začátku – při pohledu na studenty – je vám jasné, že tohle nebude vážné. První bolest břicha to jenom potvrdí a vy před sebou máte záplavu kručení, prdění a také zvracení. Nemluvě o tom, že tady je spousta obrovských červů, kteří rádi vylézají ze zadku. Ano, asi už tušíte, odkud se vzal název filmu.

 Podobný záběr nesměl chybět.

Zombie zde jsou oběti červů, kteří se dostali do lidského organismu a zde si narostli do šířky hasičské hadice a délky zhruba okolo metru. Design těchhle potvor je docela povedený, hlavně kontrast čelistí a vylézajícího mozku. Trikově je snímek na hraně, protože některé efekty, které jsou dělány ručně, musím hodnotit na jedničku, ale pak jsou zde triky digitální, které tento dojem srážejí, protože samozřejmě nebyly finance na to, aby to CGI vypadalo dobře. Na druhou stranu snímku nelze vzít, že i ty digitální triky v něm celkem fungují a nutně dojem nezkazí.

 Všimněte si, to není lano.

„Zonbi asu“ je přesně takovou ujeťárnou, kterou budete od Japonců čekat. Je zde jejich fixace na školačky, takže uvidíme dívky v uniformě, fixace na velká ňadra a obecně na nahotu, i když v tomhle směru je snímek velmi málo explicitní. Nakonec nechybí ani znásilňování chapadlem a také se dočkáme monstra. Prostě neskutečný guláš, který překvapivě funguje a svou trapností vás může dostat.

 

Hodnocení: 60 %

Hororové filmy (zombie, příšery, komedie)


Přidat komentář