Megapiraňa (2010)

20%
Malé piraně už jsou nuda.

Megapiraňa

Mega Piranha

USA, 2010, 92 minut

 

Režie: Eric Forsberg

Scénář: Eric Forsberg

Hrají:

Paul Logan (Jason Fitch)

Tiffany (Sarah Monroe)

Barry Williams (Bob Grady)

David Labiosa (Antonio Diaz)

 

Jasně, on už ten název zní tak nějak jako něco, co bude strašné béčko, ale já si myslím, že když to máte takhle tím názvem dané, tak už prostě víte, co máte očekávat a budete se snadněji rozhodovat o tom, jestli se na snímek podívat, anebo nikoli. Když uvidíte, že se snímek jmenuje „Megapiraňa“, nebudete čekat, že to bude oscarová podívaná, ale půjde prostě o béčko toho nejhrubšího zrna.

 Tohle je celkem velká piraňa.

„Megapiraňa“ je skutečně béčko toho nejhrubšího zrna, což v tomhle případě znamená, že se tvůrci vlastně nesnažili o nic jiného než o to, aby za co nejméně peněz udělali něco, co by se dalo nazvat filmem, který má i nějaký děj. Jaký děj? Tak to už je celkem jedno, hlavně pokud zde nějaký bude. Přesně s tímhle film „Megapiraňa“ operuje – děj, který je banální a který vede k tomu, že se tu mohou objevit piraně.

 Trochu z ní strach jde.

Příběh začíná jednoduše. Dvojice se jde koupat a chce se trochu muchlovat ve vodě, když tu najednou dojde k tomu, že jsou pomuchlováni dravými rybkami. Následuje další scéna, kde je skupina mladých na lodi, kde se chtějí bavit, ale ouha, také jsou pomuchlováni rybkami. Když už si myslíte, že bude následovat podobná třetí scéna, tak ne, přesouváme se k tomu, jak hladové rybky řešit.

 Fotbal v novém podání.

Pak už je to celkem klasická jízda, což znamená, že je tu jeden macho hrdina, který na první pohled vypadá tupě jako kámen, ale na druhý je chytrý jako rádio, do toho jsou opravdu otřesné CGI efekty, no a nakonec se ani pořádně nedočkáte žádných nahotinek, což je to poslední, co by vás mohlo vytrhnout. Pak už jen protrpět minuty a doufat, že to přežijete bez úhony.

 Prostě mega.

„Megapiraňa“ je prostě klasický otřesný film, který dostanete, když chcete béčko z produkce amerických společností. Co je nejhorší, tak to je skutečnost, že tady už se kašle na to, jak budou vypadat potvůrky, prostě už jde jenom o to, aby tu bylo co nejvíc záběrů na herce, kteří vás stejně nebudou bavit. Film „Megapiraňa“ si pusťte jenom na vlastní nebezpečí, nebo pokud jste zarytými fandy žánru.

 

Hodnocení: 20 %

Hororové filmy (příšery, béčka, zvířata)


Přidat komentář