Megažralok versus Kolossus (2015)

35%
Kaiju filmy trochu jinak.

Megažralok versus Kolossus

Mega Shark vs. Kolossus

USA, 2015, 89 minut

 

Režie: Christopher Ray

Scénář: Edward DeRuiter

Hrají:

Illeana Douglas (Dr. Alison Gray)

Amy Rider (Moira King)

Brody Hutzler (Joshua Dane)

Adam Dunnells (Wilhelm)

 

Řekl jsem si, že když už tu máme na Horor Webu celkem dlouhou sérii o kaiju filmech, bylo by docela škoda ji rušit. A jelikož japonské filmy už tak trochu došly, je možná fajn se podívat na to špatné, co se k nám dostává i z Ameriky, tedy americké béčkové filmy s příšerami, kdy v poslední době se objevují hlavně žraloci na tisíc různých způsobů, především ale ti opravdu velcí.

 Kolossus přichází.

Tentokrát se proti sobě tedy postavili megažralok a Kolossus, což jsou dvě monstra, která už se v nějakých těch amerických filmech objevila, především pak ten megažralok, protože na tyhle velké paryby jsou Američané – nejspíš od dob Čelistí – nějak vysazení a rádi se koukají na to, jak jsou lidé žráni. Když už jsme u toho, jedno z nejlepší béček poslední doby – „Sharknado“ – má také žraloky.

 Jedna z mnoha interiérových scén.

„Megažralok versus Kolossus“ je snímek, který si jede v tak zajetých kolejích, až to pěkné není. Na začátku dojde k tomu, že se objeví jeden velký žralok. Armáda – nebo je to námořnictvo? – no prostě uniformovaní mají jednoduchý úkol – musejí se hrozbě postavit a nějak se s ní vypořádat. A jelikož se na scéně objevuje také Kolossus, tak je postaráno o to, aby zde možnost, jak se bestie zbavit, skutečně byla.

 Teď s nimi ťuknu o sebe.

Snímek nemá až tak špatné vizuální efekty, i když je to CGI toho hrubšího zrna. Hlavně na tom žralokovi je to vidět, nemluvě pak o nějakém tom výbuchu. Ale třeba Kolossus zase až tak zle nevypadá, trochu jako kdyby vypadl z japonské série „Útok titánů“. Příběh je neskutečně neoriginální a špatný, čemuž ještě přispívají herci/neherci, jež jsou chvílemi skutečně otřesní.

 Žralok se proletí.

„Megažralok versus Kolossus“ je ukázkou toho, jak vypadá americký film s příšerami dnes. Je to nesmírně levné a vůbec zde není potřeba se zabývat příběhem, stejně jako nějakými promyšlenějšími klasickými triky, protože ono se všechno zvládne špatnými počítačovými efekty. Ale tak tohle je prostě už tak specifický druh filmu, že to, co dostanete, musíte očekávat.

 

Hodnocení: 35 %

Hororové filmy (příšery, béčka)


Přidat komentář