Mělčiny (2016)

70%
Film, který v mém případě dostál očekávání.

Mělčiny

The Shallows

USA, 2016, 86 minut

 

Režie: Jaume Collet-Serra

Scénář: Anthony Jaswinski

Hrají:

Blake Lively (Nancy)

Óscar Jaenada (Carlos)

Angelo Josue Lozano Corzo

Brett Cullen

 

Na snímek „Mělčiny“ jsem se docela těšil, protože se dost mluvilo o tom, že to jsou nové „Čelisti“ a že to je film, který zase trochu pozvedává subžánr žraločího hororu na novou úroveň, respektive minimálně více do povědomí diváků. A musí se uznat, že snímek „Mělčiny“ je zábavný a strhující a přistihnete se přitom, že hrdince opravdu fandíte, aby přežila.

 No páni!

Film má svoje chyby, o tom žádná. Na to, že se děj odehrává v Mexiku, je zde neskutečně dobrý signál, nemluvě o tom, že je možné skypovat i na odlehlé pláži. Holt jiné služby než u nás. Je trochu podivné, že moře může vzplanout, ale stává se. Když odhlédnete od nějakých těch nelogičností, je to parádní podívaná a snímek velmi dobře graduje, nemluvě o tom, že na Blake se velmi dobře kouká.

 Taky jedno wow!

Nancy (Blake Lively) se rozhodne, že odjede na pláž, kterou milovala její matka, jež nedávno zesnula. Nancy je surfařka, a tak nechce jen vzpomínat na matku, chce si i zasurfovat. Není zde nějaké moc zdlouhavé představování, jde se na to celkem rychle. Seznámíme se s postavou, víme, že má nějaké problémy, ale pak už se jde do vody a vy čekáte, kdy to přijde. Než to ale přijde, tak se Jaumemu Collet-Serrovi podařilo natočit výborné záběry přímo z moře. Na to se krásně kouká.

 Místa jí moc nezbývá.

A pak už jde jen o přežití. Nancy se dostává do kontaktu se žralokem a je zle pokousána. Jenže ten parchant jen tak neodejde a pořád je kolem, aby ji případně mohl chytnout. Jasně, že se takhle žralok normálně nechová, ale co, že jo? Tady jen čekáte na to zlé, které musí přijít, jen tajíte dech nad tím, co žralok provede a jak se Nancy z tohohle pořádného průseru vlastně dostane.

 Jsou zde hezké záběry.

„Mělčiny“ rozhodně mají svoje chyby, ale je to film, který vás přiměje se ošívat, je to film, u kterého napětím ani nebudete dutat, no a navíc jsou zde scény, které jsou prostě hodně povedené a nad kterými se tají dech. Pěkná jednohubka, která vám na chvíli vystačí a po které zase jednou budete trochu nejistí, když si půjdete zaplavat do moře. Ale stejně tam nakonec vlezete.

 

Hodnocení: 70 %

Hororové filmy (survival, zvířata)


Přidat komentář