Mermaid Down (2019)

50%
název tak nějak napovídá, že tohle bude o mořské panně.

Mermaid Down

USA, 2019, 91 minut

 

Režie: Jeffrey Grellman

Scénář: Kelly Lauren Baker, Jeffrey Grellman

Hrají: Alexandra Bokova, Megan Therese Rippey, Phillip Andre Botello

 

Tohle je příběh o jedné malé mořské víle... no, rozhodně to není ta verze, kterou budete znát od Disneyho, i když i tahle mořská víla má ocas, je pěkná a brázdí vody sedmi moří. V tomhle případě je to Pacifický oceán, kde na ni narazí rybáři, ale rozhodně ne nějaký princ, který by si ji chtěl vzít za ženu a udělat ji šťastnou. Ne, tedy půjde jen o to, že nikdo neví, co je vlastně zač.

Co to ulovil?

Setkání s lidmi neprobíhá zrovna nějak moc šťastně, protože dojde k tomu, že malé mořské víle useknou ocas. No jo, tohle je drama rovnou od začátku a také docela pěkně hnusné drama, kdy ke krvi se přidává i sliz z vody a tak. Popravdě, má to docela dobrý efekt a funguje to. Jen pak se najednou cosi stane a celé vyznění filmu „Mermaid Down“ se začne hodně měnit.

Pěknou ženu?

Zajímavé je, že malá mořská víla, nebo prostě jen mořská víla, zase tak malá není, celkem v pohodě přežije amputaci ocasu, ale vzhledem k tomu, že jí nikdo nevěří, že byla mořskou vílou – kdo by jí to v našem racionální světě také věřil, že? – je přesunuta do psychiatrické léčebny, kde se má svých přeludů zbavit. Tam si naštěstí najde chápavé kamarády, kteří jí chtějí pomoct.

Nebo rybu?

Na snímku „Mermaid Down“ je celkem sympatické, jak se snaží hrát, jak se snaží o to, aby nenudil. I proto je to nakonec takový zvláštní žánrový guláš, který ne ve všech ohledech funguje. V první chvíli to vypadá na moderní pohádku, pak najednou na docela masakr, následně je z toho psychologický snímek, pak trochu i vyvražďovačka, aby to nakonec končilo zase lehce pohádkově.

Drsnou mořskou pannu.

Americký snímek „Mermaid Down“ je žánrovou kombinací, která může zaujmout skutečností, jak je vše propojeno relativně originálně, na stranu druhou je to ale rozhodně mišmaš, který nesedne každému, o čemž svědčí třeba i hodnocení na ČSFD. Tenhle snímek si ale přece jen pozornost zaslouží. „Mermaid Down“ je zvláštní kousek, ale rozhodně to není odpad.

 

Hodnocení: 50 %

 

Hororové filmy (příšery, vrazi, mysteriózní)


Přidat komentář