Midnighters (2017)

40%
Co se může stát o půlnoci a pokazit vám život.

Midnighters

USA, 2017, 94 minut

 

Režie: Julius Ramsay

Scénář: Alston Ramsay

Hrají: Alex Essoe, Perla Haney-Jardine, Dylan McTee

 

Co udělá kokot, když jede v autě, řídí a na sedadle spolujezdce sedí krásná žena, která má třeba i odhalenou nožku? Samozřejmě se celkem logicky přestane věnovat řízení. A z toho se pak může odvíjet celá řada průserů, která mu obrátí život naruby. Přesně to se stalo i ve snímku „Mignighters“, u něhož jsem po určité době začal přemýšlet, jestli skutečně koukám na horor.

Něco bylo v autě...

Lindsey (Alex Essoe) a Jeff (Dylan McTee) jsou manželé, jejichž manželství rozhodně není dokonalé, neklape jim to tak dokonale, jak by si přáli. Zrovna oslavují konec orku, i když nevypadají, že si oslavy skutečně užívají. Jenže pak, při cestě domů, si uvědomí, že jsou vlastně rádi, že jsou spolu a že by možná bylo fajn zase jejich manželství konzumovat. A tak řidič přestane dávat pozor...

Koho to srazili?

Takže co se nestane: Jeff chvíli věnuje pozornost stehnům své ženy, nejspíš už se vidí, jak má ruku kdesi hlouběji, ale v tu chvíli Lindsey vykřikne jeho jméno, protože je to ona, kdo si všimne muži, který si klidně jde v noci – bez reflexních prvků! – po silnici. A navíc de uprostřed, ne hezky po krajnici. Samozřejmě že skončí na kapotě jeho vozu a nedlouho poté umírá v Jeffově náruči.

Koho to drží?

A od té chvíle se Lindseyin i Jefův život začíná hodně razantně měnit, ani divák vlastně netuším, jakým směrem se tohle všechno vydá. Bohužel místo toho, aby se jednalo o směr hororový, je ten směr maximálně thrillerový, lehce napínavý s tím, že sem tam vykoukne nějaká scéna, která překvapí – viz scéna s hřebíky. Ale na konci jsem měl pocit, že šlo vlastně jen o heist movie.

Balancuje na ostré hraně.

Americký snímek „Midnighters“ má takový ten začátek, který vás dovede navnadit. Řeknete si: Fajn, a co jako bude teď? A ono to může být zajímavé, ale také to může být nudný. A já si nemůžu pomoct, z mého pohledu je to prostě celkem nuda. I když jsou tam scény, které vás pro chvíli nabudí, zbytek je prostě nudný a utahaný. Není to špatně natočený film, jen mě moc nebavil.

 

Hodnocení: 40 %

 

Hororové filmy (vrazi)


Přidat komentář