Mimic 2 (2001)

40%
"Mimic 2" už nemá na režisérské stoličce Guillerma del Tora.

Mimic 2

Mimic 2

USA, 2001, 82 minut

 

Režie: Jean de Segonzac

Scénář: Joel Soisson podle povídky Donalda A. Wollheima

Hrají:

Alix Koromzay (Remi Panos)

Bruno Campos (Klaski)

Will Estes (Nicky)

Gaven E. Lucas (Sal Aguirre)

 

Měl jsem za to, že „Mimic“ je snímek, který jsem viděl, ale jak se ukázalo, nějak mi unikl. Přece jen, jedná se o film od Guillerma del Tora a měl jsem pocit, že jsem od něj viděl všechno. Chybu v budoucnu napravím, ale teď pojďme na film druhý v sérii, která k roku 2017 čítá celkem tři díly a zatím se neplánuje rozšířit. Ale on člověk nikdy neví. Po zhlédnutí druhého dílu ale není moc co vychvalovat.

 Páčko.

Není tedy ani moc důvod, proč by člověk měl doufat, že se objeví ještě nějaké další díly, spíše bude doufat, že se tvůrci pustí do něčeho lepšího. Snímek „Mimic 2“ je z roku 2001 a byl natočen čtyři roky po prvním filmu, kde se poprvé objevili hmyzí tvorové, kteří mají schopnost napodobovat to, co vidí, tvory, které sledují. V první filmu byli vytvořeni proto, aby vyhubili šváby.

 Jsou nahoře!

Ve druhém filmu už zde nejsou tvorové proto, aby vyhubili jiný hmyz, ale jejich úkolem, nebo spíše jejich touhou, je vyhubit rovnou celé lidstvo. Ano, oni nám tak trochu upgradovali a nyní jsou schopni napodobovat i člověka. A to skutečně v tom smyslu, že se jím stávají. Díky tomu se do filmu dostává alespoň něco, co je trochu zajímavé a co vás trochu vytrhne z jinak nudného filmu.

 To není maska!

„Mimic 2“ v podstatě hraje na jistotu, kdy mu jde hlavně o to, aby zde byly klišovité postavy, snaha přežít, no a něco hnusného, co bude chtít zabíjet. Díky tomu, že je zde v tomhle ohledu určitá gradace, má film své tempo. Triky, které jsou ve snímku ještě klasické, jsou přiměřeně povedené, i když hlavně na konci už je vidět určitá neobratnost. Přesto triky hodnotím pozitivně.

 Nebezpečný tvor!

Příběh nemá nic moc co zásadního nabídnout, i když se jedná o rozvíjení mytologie v rámci „Mimic“ světa. Vzhledem k tomu, že tvorové chtějí zaútočit na člověka, je jejich počínání poměrně omezené a vy máte pocit, že tohle není nic moc velkého, i když film něco takového naznačuje. Zabíjení je malé, odehrává se na malém prostoru a nepřenáší se na vás pořádně atmosféra něčeho skutečně děsivého. Možná jen trochu hnusného.

 

Hodnocení: 40 %

Hororové filmy (příšery, zvířata)


Přidat komentář