Mindhunter: 1. sezóna

80%
Jeden ze seriálů, které dovedou překvapit. Ta tíživá atmosféra na vás padne.

Mindhunter: 1. sezóna

10 dílů, 2017

 

Tvůrce: Joe Penhall

Hlavní postavy:

Jonathan Groff (Holden Ford)

Holt McCallany (Bill Tench)

Hannah Gross (Debbie Mitford)

 

Když jsem se začal dívat na seriál „Mindhunter“, byl jsem namlsaný ze seriálů jako „Fargo“ nebo „Temný případ“, kde se pořád něco děje, seriály mají zajímavé tahy na bránu, i když každý trochu jiným způsobem. Proto mě seriál „Mindhunter“ hodně překvapil a vlastně až do konce jsem ho nedokázal pořádně rozdýchat. Moje očekávání se minula s realitou, jak nám ji filmaři podávají.

 Poznáváte svoje dílo?

Seriál „Mindhunter“ se nezaměřuje na akci, ta zde v podstatě vůbec není, nezaměřuje se ani nutně na znázornění vražd, i když je to série o sériových vrazích, ale zaměřuje se především na psychologii. Hlavními postavami jsou totiž agenti FBI, kteří se zaměřují na psychologické vzorce sériových vrahů a podle nich chtějí případně nacházet další vrahy, kteří ještě nejsou za mřížemi.

 Jako kdyby se tu nikdo neuměl smát.

Seriál „Mindhunter“ je primárně konverzační drama, které je zaměřeno na psychologii. I když to zní možná trochu divně, tak rozhovory s uvězněnými sériovými vrahy jsou pořádnou dardou a někteří diváci je budou určitě rozdýchávat. Mimi jiné i proto, že víte, že jsou založeny na skutečných postavách a na skutečných vrazích. Takové rozhovory s Edmundem Kemperem jsou skutečně síla díky své bezprostřednosti.

 I láska je tu divná.

„Mindhunter“ je seriál, který vám nabídne hodně temné nahlédnutí do světa sériových vrahů, protože uslyšíte jejich myšlenky, nikoli jen jejich činy. Je zde ale i příběh agentů FBI, který není o nic méně silný a který má spolu s finále sezóny dobrou gradaci, kdy si uvědomíte, jak člověka jeho práce ovlivňuje a jaké to může mít v konečném součtu následky i pro nevinné osoby. Pravděpodobně nevinné osoby.

 Takový milý chlapík by to byl.

Přiznám se, čekal jsem seriál, který bude více akční a více thrillerový, ale ono se ve skutečnosti jedná o psychologické drama, kde se vrazi jen zpovídají. Ale přesto to není špatné, naopak, daří se rozhovory vést tak, aby seriál nenudil. Přesto jsem čekal, že to bude ještě intenzivnější zážitek, než jaký jsme dostali. Tady budou ale na vině moje odlišná očekávání.

 

Hodnocení: 80 %

Hororové filmy (vrazi)


Přidat komentář