Mistr loutkář III: Toulonova pomsta (1991)

60%
Toulon se chce pomstít nacistům.

Mistr loutkář III: Toulonova pomsta

Puppet Master III: Toulon's Revenge

USA, 1991, 86 minut

 

Režie: David DeCoteau

Scénář: Charles Band a C. Courtney Joyner

Hrají:

Guy Rolfe (Andre Toulon)

Richard Lynch (Major Kraus)

Ian Abercrombie (Dr. Hess)

Kristopher Logan (Eric Stein)

 

Když se třetí snímek jmenuje „Mistr loutkář III: Toulonova pomsta“, asi je celkem jasné, že tohle bude kousek, kde se vracíme k původnímu řezbáři, k Toulonovi, který je schopen dát život loutkám, které se ale následně nechovají zrovna moc hezky, neboť jsou schopny zabíjet, pokud jim to jejich pán Toulon přikáže. A jejich pán je zrovna v náladě, kdy jim tohle přikázat chce.

 Kdopak to k nám jde?

Toulon je celkem oblíbený loutkář, který hraje pro děti. Jenže propukla druhá světová válka a ani loutkáři to v takové chvíli nemají jednoduché. Hlavně když nacisti zjistí, že Toulon je skutečně schopný oživit svoje loutky a dát jim trvalý život. Právě po tomhle totiž nacisté pasou. Chtějí překonat hranici mezi živým a mrtvým, aby byli schopní vést lépe válku a mít vojáky, kteří v podstatě neumírají.

 Být sexy neuškodí.

Nacisté se chtějí zmocnit dovedností, které Toulon má, ale ten rozhodně není z lidí, kteří se svých tajemství vzdávají snadno. Nacisti zase nejsou z těch, kdo prostě řeknou: „Dobře, zkusíme to jinak.“ A tak dojde k činům, na jejichž základě se Toulon trochu naštve a rozhodne se, že se musí nacistům pomstít. A kolem toho se vlastně točí hlavní dějová linka filmu.

 Injekce, která změní mnohé.

Toulon se skrývá, ale je dost mocný – díky svým loutkám – aby mohl stále škodit a aby mohl brát životy. Tady snímek ukazuje svou silnou stránku, která je v trikové části. Loutky jsou prostě krásně nadesignované, aby byly docela děsivé, ale ještě lépe jsou ovládány a stávají se plnohodnotnou součástí filmu. Nepřipadá mi, že by měly ve svých scénách rušivý element, naopak, s prostředím a postavami jsou v dobré interakci.

 Chce to promyslet.

Snímek „Mistr loutkář III: Toulonova pomsta“ je ukázkou toho, že i s celkem bláznivého nápadu se může podařit natočit dobrý film, který ale nestojí jen na tricích s loutkami, ale i na dobrém, béčkovém námětu, který má všechno, co očekáváte, a to včetně černého humoru, který vás celou cestu bude doprovázet. S těmihle loutkami bych se na cestu dál klidně vydal, a tak jsem zvědavý na další pokračování.

 

Hodnocení: 60 %

Hororové filmy (příšery, vrazi)


Přidat komentář