Moje sestra vlkodlak 2 (2004)

50%
Ne až tak špatné pokračování ne až tak špatného vlkodlačího hororu.

Moje sestra vlkodlak 2

Ginger Snaps 2: Unleashed

Kanada, 2004, 94 minut

 

Režie: Brett Sullivan

Scénář: Karen Walton, Megan Martin

Hrají:

Emily Perkins (Brigitte)

Brendan Fletcher (Jeremy)

Katharine Isabelle (Ginger)

Tatiana Maslany (Ghost)

 

„Moje sestra vlkodlak“ je docela zajímavý snímek, který se na žánr vlkodlačího filmu dívá trochu jiným, ženským pohledem. Bylo to celkem osvěžení, i když je vidět, že film trochu zestárnul. Trikově není tak skvělý, jako jiné vlkodlačí filmy, ale to ani nebylo smyslem jeho natočení. Primárně to byla ona proměna, která je fyzického, ale i duševního charakteru. A to bylo podáno dobře.

 Drogy jsou zlo...

Snímek „Moje sestra vlkodlak 2“ v tomhle směru pokračuje, ale i když je zde uvedena Katharine Isabelle jako jedna z hlavních postav, má zde v podstatě jen vedlejší roli, aby se tak navázalo na první film. A to se navazuje, protože hlavní postavou filmu „Moje sestra vlkodlak 2“ je Brigitte (Emily Perkins), což je sestra Ginger (Katharine Isabelle) z prvního filmu. I ona v něm hrála.

 Ajaj, proměna začala.

Brigitte je nakažená lykantropií, což rozhodně není něco, za co by byla ráda. Chce se prokletí zbavit, ale dokáže ho jen potlačit, a to prostřednictvím léku, který si do sebe musí vpravovat. Trochu problém je, že u toho vypadá jako fetka. A tak se stane, že se ocitne v protidrogové léčebně, kde jí chtějí pomoct. Ale to půjde těžko, když jediné, co jí pomůže, je látka, kterou oni považují za drogu a nedovolí Brigitte její aplikaci.

 Hodně zlé zranění.

Takže jde vlastně jen o to, kdo zemře a jestli se Brigitte podaří proměnu nějak potlačit. A dochází i na nějaké ty masky, což je fajn, protože je to pořád přece jen vlkodlačí horor. Ale film má hodně dobrou psychologickou rovinu, která stojí na Emily Perkins a myslím, že ta svou roli zvládla velmi dobře. Horor graduje celkem očekávaně, ale vlastně jste rádi, že to tak je.

 Pejsek...

Kanadský horor „Moje sestra vlkodlak 2“ byl natočen čtyři roky po prvním filmu, ale myslím si, že na něj docela dobře navázal. Ani mi nevadilo, že se zde Katharine Isabelle skoro neobjevuje, Emily Perkins svou roli zvládla velmi dobře a díky ní jsem si film docela užil. Její hrdinka je skvěle narušená a drogové prostředí se k vyznění tohoto filmu skvěle hodilo a vlastně ho umocnilo.

 

Hodnocení: 50 %

Hororové filmy (vlkodlaci)


Přidat komentář