Moje sestra vlkodlak 3 (2004)

40%
Potřetí, ale vlastně na úplném začátku.

Moje sestra vlkodlak 3

Ginger Snaps Back: The Beginning

Kanada, 2004, 94 minut

 

Režie: Grant Harvey

Scénář: Christina Ray, Stephen Massicotte

Hrají:

Katharine Isabelle (Ginger)

Emily Perkins (Brigitte)

Nathaniel Arcand (Hunter)

JR Bourne (James)

 

Zjišťuji, že historické horory skutečně nebudou zrovna šálek mého čaje a nebaví mě už jen proto, že se odehrávají v minulosti. Jasně, má to svoje opodstatnění, protože třeba zrovna snímek „Moje sestra vlkodlak 3“ chce ukázat, jak to vlastně všechno začalo, ale už jen to, že se nacházíme v roce 1815 v nějaké kanadské kolonii je pro mě prvkem, který mě na další sledování nenaláká.

Jak z knih od Jane Austen.

Ale ok, proč ne. Jdeme na to a já se obrním proti tomu, že je to historické, že se to i celkem věrně snaží dobu zachytit a ukázat nám, že vlkodlaci už existovali na počátku 19. století a nejspíš i dříve, protože se jich tu objevuje celkem velké množství, které útočí na kolonii, kde se schovávají dvě nám dobře známe sestry, protože obě byly středobodem předchozích dvou filmů.

Sestry pořád spolu.

Ginger (Katharine Isabelle) a Brigitte (Emily Perkins) jsou poustevnice, které bloudí lesem, když se dostanou k vypleněnému indiánskému táboru. Tam jim vědmě řekne, že je nečeká zrovna moc hezký osud, protože jedna sestra by měla zabít druhou. To se jim moc nezdá, protože o sebe ženy dost pečují, starají se o sebe navzájem a jedna by za druhou život položila.

Cudné dívky.

Pak s dostanou do pevnosti, kde by měly být v bezpečí, ale právě tam je jedna ze sester, konkrétně Ginger, což je asi celkem jasné, pokud znáte první dva filmy, napadena čímsi, co je tak trochu člověk a tak trochu vlk. A od té chvíle se začíná vinout její vlkodlačí linka, která je mnohem zajímavější v předchozích dvou filmech, i když se musí nechat, že „Moje sestra vlkodlak 3“ e dobrá trikově.

Pejsek.

Kanadský snímek „Moje sestra vlkodlak 3“ je za mě jedním z těch filmů, které jsem nepotřeboval vidět. Přiznám se, vůbec mě nějaký takový origin nezajímal, líbilo se mi, jak byly vlkodlačí sestry pojaty ve filmu „Moje sestra vlkodlak“, tohle už je pro mě trochu nastavování něčeho, co nastavování ani nepotřebovalo. Ale z hlediska historické věrohodnosti se to asi celkem povedlo.

 

Hodnocení: 40 %

 

Hororové filmy (vlkodlaci)


Přidat komentář