Monster a-Go Go (1965)

15%
Vrací se recenze na filmy Herschella Gordona Lewise.

Monster a-Go Go

USA, 1965, 70 minut

 

Režie: Bill Rebane a Herschell Gordon Lewis

Scénář: Jeff Smith, Dok Stanford, Bill Rebane a Herschell Gordon Lewis

Hrají:

Philip Morton

June Travis

George Perry

Lois Brooks

 

I když se Herschell Gordon Lewis na tomto snímku podílel, ve skutečnosti je to film, za kterým stál především Bill Rebane (například i u nás na DVD vydaná „Invaze obřích pavouků“), a to jak jako režisér, tak i jako spoluscenárista. Co si budeme povídat, Herschell se k filmu dostal spíše jako k z nouze ctnosti, což nakonec i vedlo k tomu, že na světlo světa přišlo něco, co opravdu nemá moc hlavu a patu a jeho špatná produkce je na výsledku strašně moc vidět.

 Nebezpečí je na světě.

Film byl Billem Rebanem natočen v roce 1961, ale ven šel až v roce 1965. Nebo natočen... On ho Bill Rebane natáčel, ale ve skutečnosti ho nedokončil. Důvod byl prozaický, jak už to tak bývá. Rebane neměl na dotočení peníze. No, a když Herschell Gordon Lewis šel v roce 1964 ven se snímkem Moonshine Mountain, rozhodl se, že pro projekci bude potřebovat ještě jeden kus, aby zabral ty dvě hodiny. A tak vyhrabal Rebanův nedokončený film a rozhodl se ho dotočit.

 Ta musí mít strach.

Příběh je samozřejmě sci-fi a celkem dobře odkazuje na filmy 50. let a právě i 60. let. Dojde k tomu, že k zemi se zřítí kapsle s kosmonauty, kteří byli vysláni do vesmíru. Zdá se, že by muži měli přistání přežít, ale když je kapsle nalezena, nejsou na místě. Jeden je později nalezen, ale ten druhý nikoli. V okolí místa dopadu pak dochází k podivným setkáním – objevuje se zde odporné monstrum, které děsí a zabíjí. Že by nějaká spojitost s astronautem, který zmizel?

 Hlavně to natočit pořádně.

Ne, od děje opravdu moc neočekávejte, stejně jako moc neočekávejte od toho, že Herschell Gordon Lewis dělal nějaké dotáčky, protože ty nakonec vedly k tomu, že se film stal takovým podivným paskvilem, který nemá pořádnou kontinuitu, a vy jasně cítíte, že tam došlo k něčemu, co není zaviněno scénářem. Herschell se v podstatě pokusil jenom o protažení filmu na požadovanou hodinku a kousek. Bohužel mu opravdu nešlo o výsledek, ale jen o to, aby měl nějaký materiál.

 Tolik hrůzu nenahání.

V konečném součtu je tohle tedy spíše sci-fi, ale jsou zde i trochu hororové prvky, které jsou nesmírně nudné a které v současnosti už nedovedou překvapit. Tenhle film vám snadno splyne s jinými béčky té doby, navíc nemá ani tu pořádnou zápletku, která se sice ze začátku jeví jako funkční, ale s tím, jak byl film později doděláván, je prostě jenom vidět, že skončil jako paskvil.

 

Hodnocení: 15 %

Hororové filmy (příšery, béčka)


Přidat komentář