Monster Brawl (2011)

35%
Od tohohle snímku jsem si sliboval skutečně hodně, ale nakonec jsem dostal jen upocenou verzi klasického wrestlingu, navíc bez nápadu v bojových scénách.

 

Monster Brawl

Kanada, 2011, 89 minut

 

Režie: Jesse T. Cook

Scénář: Jesse T. Cook

Hrají:

Dave Foley (Buzz Chambers)

Art Hindle (Sasquatch Sid Tucker)

Robert Maillet (Frankenstein)

Kevin Nash (Plukovník Crookshank)

 

Rovnou se přiznám, že když jsem se dověděl o tomhle snímku, který nese krásný název „Monster Brawl“, moje srdce zaplesalo. Je to ze dvou základních důvodů. Tím prvním je skutečnost, že hororová monstra jsou moje oblíbená a filmy s nimi mám rád, o to více mě zajímá, jak se proměňují v současné době, se současnými trendy. Druhý důvod, proč jsem se těšil, je skutečnost, že se jedná vlastně o wrestlingový film. I když to tak možná nevypadá, jsem člověk, který miluje wrestling. Je to parádní divadlo.

Mumie se představuje.

Vlastně by zde byl ještě třetí důvod, který by mě přiměl k tomu, abych se na hororovou komedii „Monster Brawl“ podíval. Tou je skutečnost, že se jedná o kanadský film, a pro ty mám docela slabost. Jenže – jak už se tolikrát potvrdilo – člověk by neměl mít příliš velká očekávání od filmů, o kterých se dočte pochvalné články ve Fangorii. „Monster Brawl“ totiž rozhodně není z těch filmů, z nichž by měl být člověk nadšený.

Kyklop se dvakrát nepovedl.

Nejprve ale začnu tím, co je potřeba vyzdvihnout. Je to především to, jak je film stylizován. Barvy jsou spíše do hněda, což mu sluší, navíc je maximálně zaměřeno na zápasy s hlavními postavami – no, možná spíše průvodci – jsou komentátoři zápasu. Film se samozřejmě dostatečně soustředí na zápasníky, kterých je celkem osm. Čtyři jsou z konference nemrtvých (Mumie, Lady Vampire, Frankenstein a Zombie Man), čtyři pak z konference monster (Čarodějnice, Vlkodlak, Příšera z močálu a Kyklop). Tohle je docela zajímavé obsazení, které by mohlo zaujmout. Smyslem filmu jsou pak samotné souboje, kdy se bojuje jednoduše vyřazovacím způsobem.

Frankensteinovo monstrum nesmí chybět.

Tohle jsou pozitiva – zápasy samotné nejsou špatné, ale přece jenom jim malinko chybí představivost. Na tomhle film docela zmírá, protože představivost, ta chybí i z hlediska humoru. Film by měl být primárně komedií, ale stalo se něco divného. Humor zde opravdu chybí. Uřvaný komentátor, rádobyvtipné gore scénky, tohle prostě nefunguje. Navíc je film na první pohled velmi laciný, což je škoda. Kdyby tam bylo publikum, film by měl úplně jiné grády, vtáhnul by do zápasů, ale takhle je to jen neohrabané počínání dvou zápasníků, kdy vždy jeden zemře.

Stejně tak nesmí chybět pošahaný komentátor.

Docela dobré jsou masky, kdy monstra vypadají dobře, hlavně Frankenstein je výborný. Jinak ale film ničím nezaujme. Premisa je dobrá, ale ty souboje by mohly být lepší, akčnější, rychlejší, zajímavější. Myslím, že by nebyl takový problém najmout pár lepších zápasníků, dát jim pořádné masky a pak je nechat zápasit, jak jsou zvyklí. Wrestling vypadá v televizi dobře, tak proč se mu vyhýbat ve filmu, který měl být o wrestlingu? Je škoda, jak suše a neuměle „Monster Brawl“ dopadl, protože tenhle snímek má pořádný potenciál. Chtělo by to jen víc peněz a trochu víc odvahy.

 

Hodnocení: 35%

Hororové filmy


Přidat komentář