Mořská bestie (2008)

40%
Z moře vylézají zabijáci.

Mořská bestie

Troglodyte

USA, 2008, 90 minut

 

Režie: Paul Ziller

Scénář: Neil Elman a Paul Ziller

Hrají:

Corin Nemec (Will McKenna)

Miriam McDonald (Carly McKenna)

Daniel Wisler (Danny)

Camille Sullivan (Arden)

 

Troglodyty mám spíše spojené s jeskyněmi, ale budiž, tentokrát přicházejí z moře, navíc mají hodně husté schopnosti jako třeba to, že mohou být na nějakou dobu neviditelní. Tohle je prostě cool monstrum pro současného diváka, které je parazitem na jakékoli mytologii. Navíc je to monstrum, které je docela podobné Samaelovi z filmu „Hellboy“. Ale to už do toho možná ryju zbytečně.

 Neboj, všechno bude v pohodě.

Snímek „Mořská bestie“, což je další nudný český název, je filmem, který vás nemá nadchnout svými trikovými sekvencemi, ale měl by to být film, který vás na tu hodinku a půl zabaví. Třeba když máte nějakou společnost, které se chcete věnovat, nebo děláte nějakou činnost, u níž chcete mít puštěnou kulisu, která by vám prostředí trochu oživila. Bohužel si nejsem jistý, že vás film může zabavit sám o sobě.

 Anebo taky ne.

Corin Nemec je takovou malou zárukou, že tady bude alespoň někdo, koho možná budete znát, jinak je to ale herecky slabé obsazení, kdy už na začátku se mohou objevit postavy, které nemusíte mít vůbec rádi. Naštěstí zde některé nevydrží moc dlouho. Smyslem filmu je totiž odhalit, kdo zabíjí místní. Vzhledem k tomu, že divák to ví od první chvíle, moc napětí v tom není.

 Mají hlad.

Ve snímku pak jde už jen o to, kdo bude umírat, protože je jasné, že lidé umírat budou. Tyhle bestie, které se zde objevují, jsou skutečně docela drsné a odolné a zabíjet umí. Jak je zabít, nebude tak jednoduché zjistit, ale lidé se o to pokusí. A pak je zde ještě jedno rádoby šokující zjištění v závěru, které nám ale jen ukazuje, že tenhle snímek neměl dějově nic moc co nabídnout.

 Digitální jako prase.

Musí se však filmu „Mořská bestie“ nechat, že zde jsou i nějaké ty triky, které nejsou až tak špatné. A to je bohužel to hlavní, co zde můžete ocenit, pokud vám nevadí, že je to pořád digitální a že to v tomhle ohledu není žádná extratřída. Prostě takový horší televizní standard, který je spíše pro fanoušky jakýchkoli béček než pro kohokoli jiného. Mně ale film vyloženě neurazil.

 

Hodnocení: 40 %

Hororové filmy (příšery, béčka)


Přidat komentář