Mother Krampus (2017)

30%
Další špatný pokus o krampus horor.

Mother Krampus

Velká Británie, 2017, 90 minut

 

Režie: James Klass

Scénář: Scott Jeffray a James Klass

Hrají:

Claire-Maria Fox (Vanessa)

Faye Goodwin (Amy)

Tony Manders (Alfie)

Michelle Archer (Leslie)

 

Začínám mít pocit, že e naprosto fyzicky nemožné natočit snímek, který bude o fenoménu jménem krampus a který bude dobrý. Jako kdyby takový ještě neexistovala a ani existovat neměl, protože tvůrci prostě nemají na to, aby natočili něco, co bude dobré. Britský snímek „Mother Krampus“ je toho jen dalším důkazem, protože ani on nestojí za mnoho a skoro se nevyplatí ho sledovat.

Bacha, za tebou!

V roce 1992 začnou mizet v malém městečku děti. Těsně před Vánoci. Tohle je honě podezřelé, protože to skoro vypadá, že se jedná o dílo Perchty, temné čarodějnice, která unáší děti pro své rituály. Děti už nikdy nikdo nemá spatřit. A tak je potřeba najít oběť tohoto činu. Samotářská žena je skvělým terčem. A tak se dav rozhodne, že lynč je zase nejlepší cestou, jak se jí zbavit.

Jeden zlej ksicht.

Kdyby se to stalo někdy ve středověku nebo v současné Americe, člověk by tomu i věřil, ale v tomhle britském provedení to je prostě jen důvod pro to, aby zde mohla být další zápletka a aby mohla jednotlivé postavy dohnat jejich minulost zrovna ve chvíli, kdy se blíží Vánoce a do městečka se vrací dcera jednoho ze stálých obyvatel i s vnučkou tohoto muže. Klidné svátky to nebudou.

Druhej zlej ksicht!

Jednoduše řečeno, ve městě se zase objevuje přízrak, který unáší děti. A asi to bude matka Krampus, jak napovídá titulek snímku. Jde už jen o to zjistit, kde se tu přízrak vzal, co ho probudilo, anebo že je všechno jinak. Taková klasická městská, v tomhle případě spíš vesnická legenda, která nemá čím oslovit a nadchnout. Jedině herecké výkony ještě ujdou, i když i u nich můžete sem tam pozvednout obočí.

A jeden ksicht před smrtí.

Britský horor „Mother Krampus“ chce jen jediné – vydělat na tom, že krampus je slovo, které v poslední době letí. A to je celé. Vlastně to s fenoménem krampusu nemá ani moc společného, o čemž svědčí i další distribuční názvy „12 Deaths of Christmas“ nebo „The Curse of Frau Perchta“. Vlastně je použití slova „krampus“ jen takový klasický nablblý marketingový tah. Stejně to filmu asi moc nepřinese.

 

Hodnocení: 30 %

 

Vaše komentáře

Lukáš Ctibor
Já nevím jak ale tenhle horor miluji idk každý má rád jiný film :D
Lukáš Ctibor 23.07.2022 19:28:40 Reagovat Přidat nový komentář
Hororové filmy (příšery, béčka, vrazi)


Číst komentáře