The Gruesome Twosome (1967)

55%
Herschell Gordon Lewis a jeho vyvražďovačka z parukářského salonu.

The Gruesome Twosome

USA, 1967, 72 minut

 

Režie: Herschell Gordon Lewis

Scénář: Allison Louise Downe

Hrají:

Elizabeth Davis (Pringle)

Gretchen Wells (Kathy Baker)

Chris Martell (Rodney Pringle)

Rodney Bedell (Dave Hall)

 

Herschell Gordon Lewis se konečně pořádně pustil do toho, čím se proslavil nejvíce, a to jsou gore filmy. „The Gruesome Twosome“ je klasickou ukázkou toho, co z něj udělalo Kmotra gore, i když je pravda, že v tomhle případě ještě tolik nedojde na vnitřnosti jako v pozdějších filmech. Hned v úvodu ale dovede snímek „The Gruesome Twosome“ zaujmout scénou se skalpováním.

 Takovou hezkou paruku z vás... tedy vám udělám.

Příběh, jak už to tradičně u podobných filmů bývá, skutečně není nějak rozsáhlý nebo bohatý. Jednoduše jde o to, že máme paní, která se zabývá bohulibou činností. Vyrábí paruky, které si pak mohou děvčata půjčit. Právě děvčata k ní chodí a hned první mladá žena brzy zjistí, jak se vlastně taková paruka vyrábí. Stačí k tomu jedna malá místnost, v které je zavřený šílený synek majitelky obchodu, k tomu jeden nůž a je vymalováno.

 Mluvící hlavy.

Snímek „The Gruesome Twosome“ dovede zaujmout hned první scénou, kde jsou dvě umělé hlavy, které mají nasazené paruky. Baví se spolu o nesmrtelnosti chrousta, když tu najednou dojde k tomu, že je jedna z hlav skalpována a probodnuta. Herschell Gordon Lewis ukazuje takovou scénou na dvě skutečnosti – odhaluje to, o čem snímek bude, a pak také odhaluje skutečnost, že by se jeho filmy neměly brát tak vážně.

 Trochu magor, no.

Film „The Gruesome Twosome“ je natočen v podstatě jako klasický slasher, kde se dívky dostávají do nebezpečí a šílenec má pořád zajímavější a hlavně drsnější způsoby, jak se s holkami vypořádat. V tomhle případě se pak jedná o elektrickou pilku, která není sice použita nějak vynalézavě, ale její použití je stejně efektní, protože vypadá hnusně a je trikově celkem v pohodě.

 Trikově se skalpování povedlo skvěle.

I přesto, že jsou zde celkem dobré trikové scény, snímek je ve skutečnosti hodně natahovaný, a to, co je vyprávěno více jak hodinou, by se dalo celkem snadno vměstnat do půlhodiny, možná i méně. Film nemá správné tempo a jede se spíše na to, že je zde pak něco hnusného. Sem tam se přidá odlehčení, které do filmu nepasuje, ale Herschell se prostě nechce brát moc vážně.

 

Hodnocení: 55 %

Hororové filmy (slasher, gore, béčka)


Přidat komentář