Mrtví mezi námi (2009)

60%
Vypadá to, že tohle bude maják, který něco přitahuje.

Mrtví mezi námi

The Beacon

USA, 2009, 94 minut

 

Režie: Michael Stokes

Scénář: Michael Stokes

Hrají:

Teri Polo (Bryn Shaw)

David Rees Snell (Paul Shaw)

Elaine Hendrix (Vanessa Carver)

Ken Howard (Bobby Ford)

 

Snímek „Mrtví mezi námi“ je na první pohled takový celkem nenápadný horor, který skoro vypadá spíše jako britský než americký, ale nakonec se – i přes svou celkem zřejmou neoriginalitu – ukáže alespoň jako docela dobře natočený, a to vtom smyslu, že to je film, na který se dá dívat. A myslím si, že je to zároveň film, který by diváka mohl bavit a nebude ho nudit.

Prostě nějaká paní.

Dění filmu se točí kolem manželské dvojice. Bryn Shaw (Teri Polo) a Paul Shaw (David Rees Snell) se milují, ale mají za sebou tragédii. Jejich čtyřletý syn se podle všeho utopil. Oni se ale nechtějí svého vztahu vzdát, chtějí na něm stavět, dál ho budovat pokusit se ho zachránit. Je to celkem náročné, ale nové bydlení, nové prostředí by jim v tom mohlo napomoct. Alespoň do jisté chvíle.

Divná návštěva.

Bryn se začínají v domě dít divné věci. Ano, je to zase jeden z těch případů, kdy to skoro vypadá, že manžel je v pohodě, ten divné zkušenosti nemá, ale manželka tím pěkně trpí. Ale tohle není ten případ, kdy on by ji měl za blázna a za chvíli ji někam zavřel. Tady je vývoj naštěstí trochu odlišný, což se americkému snímku „Mrtví mezi námi“ musí rozhodně přičíst k dobru.

Hezká lampa.

Dostáváte tak film, který je sice derivátem již viděného, ale nakonec jsou zde prvky, které jsou relativně dobré, pokud už ne vyloženě originální. Dává to snímku něco jiného, posouvá to klasický vývoj někam malinko jinam. A dobrým směrem. Jakmile dojde na masky, je to paráda, tady se tvůrci předvedli ve velmi dobrém světle, a to přitom nejsou masky nijak komplikované.

Asi fetiš na nůžky.

S americkým snímkem „Mrtví mezi námi“ rozhodně nedostáváte tunu originality, ale v konečném důsledku to tolik nevadí, protože dějový vývoj je celkem fajn a rozhodně zde najdete momenty, které vás budou bavit, ať už je to díky atmosféře, o jejíž budování se tvůrci docela snaží, tak i pro zajímavé masky, které postupně dostávají více prostoru a stojí a pozornost.

 

Hodnocení: 60 %

 

Hororové filmy (zombie, duchové)


Přidat komentář