Mrtví pouště (2003)

60%
Trochu tuctové, ale ty příšery mě bavily.

Mrtví pouště

The Bone Snatcher

Velká Británie, Kanada, Jihoafrická republika, 2003, 90 minut

 

Režie: Jason Wulfsohn

Scénář: Malcolm Kohll, Gordon Render

Hrají: Scott Bairstow, Rachel Shelley, Warrick Grier

 

Když budete od snímku „Mrtví pouště“ očekávat nějaký skutečně áčkový horor, tak budete hned po chvíli zklamáni. Tohle je celkem béčková podívaná a vůbec se za to nestydí. A jestliže se s touhle skutečností smíříte, máte před sebou horor, poměrně trikový a relativně zajímavý, který vám ukáže, že i v béčko může fungovat představivost, která vás doslova nedchne. Alespoň mě nadchla.

Na tomhle filmu se povedla jedna věc.

Nebudu tvrdit, že po příběhové stránce je snímek „Mrtví pouště“ nějaký skvělý. Takový prostě není. Nebudu ani tvrdit, že je to nějaká podívaná, která vás dovede udržet napjaté celou dobu sledování. Nedovede, a to se nejedná o nijak dlouhý film. Přece jen má pouze hodinu a půl, tedy celkem klasickou délku. Ale jsou zde aspekty, které si vás dovedou získat a vy vydržíte bez problémů až do konce.

Povedla se monstra.

Přitom je to vlastně jen horor o vykopávkách. Horor, kde jde o to, že jeden americký profesor míří do Namibie, aby tam dohlédl na jeden výzkum, kde podle všeho došlo k nějakému zajímavému objevu. Jenže jakmile se na místo dostanou, vypadá to, že něco objevilo kopáče. Něco velmi smrtelného, nebezpečného, něco, co možná ani není možné klasickou vědou vysvětlit.

Ne, noc asi nepřežijou.

A tak se film „Mrtví pouště“ mění v celkem klasický survival, jemuž ale velmi pomáhá skutečnost, kde se odehrává. Poušť je v tomhle případě docela fajn prostředí, ještě zajímavější je pak poušť v noci, kdy dochází k příchodu podivných tvorů. A tady snímek „Mrtví pouště“ nabírá celkem na grádech a je jedno, jak kvalitní je CGI, protože tohle provedení na mě prostě zafungovalo.

Nejspíš nikdo z nich.

Britský koprodukční snímek „Mrtví pouště“ je docela fajn ukázkou toho, proč béčka někdy fungují a proč rozhodně stojí za to e n ně dívat. Není to vždy o skvělém nápadu, o něm to vlastně není skoro nikdy, většinou je to vykrádání již natočeného, ale je to o provedení a tohle provedení se mi jednoduše zamlouvalo. Fajn béčko, které si na nic nehraje a vizuálně dovede překvapit.

 

Hodnocení: 60 %

 

Hororové filmy (příšery, mysteriózní)


Přidat komentář