Mucha sangre (2002)

50%
Španělská hororová komedie s dobrý náběhem, ale horším doběhem.

Mucha sangre

Španělsko, 2002, 79 minut

 

Režie: Pepe de las Heras

Scénář: Pepe de las Heras a Ramón Heres

Hrají:

Paul Naschy (Vicuña)

Rodolfo Sancho (Choro)

Txema Sandoval (Cortaojos)

Isabel del Toro (Iciar)

 

Starší španělská produkce není něco, co bych vyhledával. Co si budeme povídat, tápu i u té současné. Snímek „Mucha Sangre“ rozhodně nepatří k těm extra starým, což je dobře, protože je na něm vidět, že je celkem moderní. Ale přesto má se staršími kousky spojitost, a tou je legendární španělský hororový herec Paul Naschy, který se zde objevuje v celkem zajímavé roli.

 Trocha krve neuškodí. Když není vaše.

O filmu je však možné celkově říct, že to rozhodně není něco, na co se budete dívat normálně. Je to proto, že ten příběh je celkově tak ujetý – ale krásně ujetý – že to na vás prostě musí zanechat nějakou stopu. Jednoduše se ukazuje, že když je nápad dost ujetý a tvůrci mají smysl pro humor, tak to bude fungovat. V tomhle případě to rozhodně funguje a vy uvidíte něco, co se jen tak nevidí.

 To je ale překvapení.

Ono to vypadá celkem banálně, protože i tady se objevuje nějaký ten meteorit, který dopadne do nějaké oblasti. Nic divného, ne až tolik, ale jak se ukáže, nebyl to obyčejný meteorit. Takhle začíná mimozemská invaze. A není to mimozemská invaze jen tak ledajaká, protože tohle je invaze, při které mají být muži oplodněni a ženy mají být sežrány. Je potřeba se připravit na celkem pořádná jatka.

 Drsná holka.

Tak nějak už od začátku je jasné, že tohle je snímek, který se bude ubírat podobnou cestou jako rané filmy Petera Jacksona. A také že ano. Musím říct, že mě to místy hodně bavilo, tedy alespoň v první polovině filmu. Bohužel druhá polovina už šla do háje, humor se stal skutečně pubertální a spíše trapný než vtipný, což nakonec vedlo k tomu, že jsem skoro přestal snímku věnovat pozornost. To je škoda, protože kdyby se podařilo udržet jednotnou kvalitu, bylo by to parádní.

Trefí? Netrefí? 

Snímek „Mucha sangre“ má tedy náběh na to, aby se z něj stal kultovní film, ale na to, jaký má dobrý rozběh, mu velmi brzo dojde dech a ke konci už je to jen takové plácání se na místě, které diváka až tak nevytrhne. Je to velká škoda, protože tohle opravdu vypadalo na pokračovatele Petera Jacksona v jeho nejlepších letech, tedy těch hororových. I tak se zde ale najdou skvělé scény.

 

Hodnocení: 50 %

Hororové filmy (béčka, komedie)


Přidat komentář