Murder Party (2007)

20%
Tahle parta má se zabíjením celkem kříž.

Murder Party

USA, 2007, 79 minut

 

Režie: Jeremy Saulnier

Scénář: Jeremy Saulnier

Hrají:

Macon Blair (Macon)

Stacy Rock (Lexi)

Skei Saulnier (Sky)

Paul Goldblatt (Paul)

 

Celou dobu jsem měl tak nějak pocit, že se snímek „Murder Party“ snaží říct víc, než by se na první pohled zdálo. Až do konce se ve mně ale držel pocit, že to, co film chtěl říct navíc, nakonec neřekl. Snad proto, že je trochu točen jako bizarní komedie. Možná, kdyby sám sebe bral víc vážně, nejsem si jistý. Za mě ale ten přístup k vyprávěnému prostě nefungoval, jak by měl.

Ten kostým se mu fakt nepovedl.

Hned na začátku mě odradila vizuální stránka a herecké výkony. Jako kdybych sledoval něco, co je až moc levné a nesnaží se to zastřít, ale rozhodně to filmu nijak nepomáhá. Naopak, spíše mu to škodí. Ale dobře, snažil jsem se předsudky trochu překonat a ten čas jsem filmu „Murder Party“ věnoval. Ke konci jsem si ale vůbec nebyl jistý, že by sledování skutečně stálo za to.

Namaskování dobré.

Christopher (Chris Sharp) je outsider, který ale na Halloween nechce být sám. A tak se příliš nerozmýšlí, když mu přijde pozvánka na jednu tajemnou akci, od které ale nečeká nic jiného než party v maskách. A tak se podle toho vystrojí – nahodí na sebe lepenkové brnění, aby vypadal jako rytíř, a přes celé město si to pěšky a městskou šine do jednoho sklepení, kde se maškarní odehrává.

Každý má vlastní kostým.

Záhy poté, co dorazí na místo, Christopher zjišťuje, že to, co očekával, není úplně tak to, co dostane. Ocitá se totiž velmi rychle připoutaný k židli, protože ve skutečnosti má být vrcholem jednoho uměleckého večera. Jednoduše se má stát prostředkem k naplnění jednoho uměleckého záměru. To by se však i iniciátorům celé party nesmělo začít všechno rozpadat pod rukama.

Jedna maska se moc přilepila.

Americký snímek „Murder Party“ v sobě má trochu víc, ale z mého pohled ani tohle nestačilo. Je zde celkem fajn černý humor, ale není zde snad ani jedna scéna, u které bych si řekl, že to bylo vlastně hodně super a že jsem se u ní bavil. A takový je i celý film. Prostě něco, co vás nenadchne. Třeba to i dokoukáte do konce, nebudete na film ani moc nadávat, ale nakonec zjistíte, že vám to nic nedalo.

 

Hodnocení: 20 %

 

Hororové filmy (vrazi, komedie)


Přidat komentář