Murder-Set-Pieces (2004)

45%
Náhled do života jednoho sériového vraha.

Murder-Set-Pieces

USA, 2004, 105 minut

 

Režie: Nick Palumbo

Scénář: Nick Palumbo

Hrají:

Sven Garrett (Fotograf)

Cerina Vincent (Dívka z LA)

Tony Todd (Prodavač)

Gunnar Hansen (Mechanik)

 

Sice jsem se zařekl, že na filmy, které mají nejblíže snuffu, se dívat nebudu, ale nakonec jsem svůj slib sám sobě porušil, když jsem si pustil snímek „Murder-Set-Pieces“. Pravda, on to není úplně film, kde by šlo jen o ten hnus, je to spíše torture porn než fake snuff, ale ty scény mučení diváka pořádně zhnusí, hlavně ve spojení s pohlavním stykem, který jim velmi často předchází anebo je přímo součástí mučení a zabíjení.

 I chlapi si někdy hrají s panenkami.

„Murder-Set-Pieces“ je ale filmem, který si s sebou nese určitý příběh. Primárně je to vykreslení osobnosti šíleného vraha. Nebudu říkat, že je to naprosto špatné, že je to brak, protože některé scény, nikoli ty násilné, naturalisticky hnusné, ale právě ty, které se zaměřují na osobnost a na její propad do hájemství bizarního šílenství, prostě jsou dobré. Ale z celkového filmu nemají z hlediska časového až tak velký význam, což je jednoznačně škoda.

 Řezník to on je.

Hlavní postava je tedy magor. Pardon, je to fotograf, který rád fotí holky, nejlépe nahé a silikonově hnusné. Jenže to dělá přes den. Kromě toho je vlastníkem velkého domu, kam si některé tyhle holky vodí na focení, aby s nimi pak provedl něco, co skutečně rád dělá. Tím je násilný, drsný sex, ale také zkoušení toho, co všechno dovede, když je oběť přivázaná. Tohle je pak jen takové panoptikum různých gore triků a masek. Není to technicky špatně provedené, ale přišlo mi to strašně samoúčelné.

 Gore se prostě povedlo.

Postava fotografa je šílenec, který si vláčí něco z minulosti, ale také je to člověk, který si symbolizoval jednoho člověka jako svého Vůdce. Ano, samozřejmě je to Hitler, kdo také jiný? I když to zní jako klišé, je nutné přiznat, že jako symbol zla a zvěrstev je Hitler dokonalý a ještě dlouho bude využíván pro podobné filmy a celkově jiná umělecká díla. V tomhle směru pak psychologie docela funguje a místy se Palumbovi skutečně daří vytvořit zajímavý obraz sériového vraha. Jenže to zabíjí těmi krvavými orgiemi, které postupně začínají být nudné. Je to tak hnusné, že už to ani neplní efekt. Té krve je tolik, že všechno splývá.

 Nahota na prodej,

Nick Palumbo tak snímkem „Murder-Set-Pieces“ představil světu něco, co by mohlo fungovat, kdyby se ještě více zaměřilo na příběh. Ke konci už to má atmosféru slasheru a je to docela zajímavé, napínavé, ale primárně jde o to ukázat, co všechno je možné natočit tak, aby to vypadalo realisticky a odporně. A vypadá. Některé ty drsné sexuální scény jsou prostě nepříjemné a nechcete se na ně dívat. V tomhle směru snímek „Murder-Set-Pieces“ uspěl a myslím, že to byl i jeho záměr. Bezuzdné krvavé orgie mě však nijak neoslnily a celkový dojem tentokrát srážejí.

 

Hodnocení: 45 %

Hororové filmy (gore, hnus, vrazi)


Přidat komentář