Mutant (1984)

70%
Chtěli si jen vyjet na výlet...

Mutant

Night Shadows

USA, 1984, 99 minut

 

Režie: John 'Bud' Cardos, Mark Rosman

Scénář: Michael Jones, John C. Kruize, Peter Z. Orton

Hrají: Wings Hauser, Bo Hopkins, Jody Medford

 

Josh (Wings Hauser) a Mike Cameronovi (Lee Montgomery) jsou bratři, kteří se vydávají na dovolenou do zapadákova. Nikdo moc nechápe, proč si vybrali zrovna tohle místo, ale stalo se. americký jih podle všeho nabízí víc než jen vidláky a nebezpečí smrti, i když většina amerických hororů z této oblasti zatím nic moc jiného nepřinesla. „Mutant“ není žádnou výjimkou.

Sousedi přišli.

Město, kde se Josh a Mike objevili, je podivným místem. Jako by zde chcípl pes. Ale teď v podstatě doslova, protože nejen, že se tu nic neděje, tady doslova zmizeli lidé, někteří jsou nalezeni ve stavu, jenž by se dal v podstatě označit za mrtvolný. Ale tohle bratři zjišťují až postupně, respektive to zjišťuje Josh sám, protože po Mikeovi se také po nějaké době slehla zem.

Je čeho se bát!

Josh se vydává pátrat po Mikeovi, což je jasné, správný americký bratr – možná nejen americký – by tohle udělal, ani by o tom nepřemýšlel. Naštěstí na tohle nebude Josh sám, ale přidá se k němu i krásná učitelka/barmanka Holly Pierce (Jody Medford) a nakonec i místní šerif Will Stewart (Bo Hopkins), kterého o svých úmyslech a počestnosti musí Josh trochu přesvědčovat.

Doktor je divný.

A společně zjišťují, co stojí za zmizením lidí a jejich podivnými změnami. V anotaci českého distributora se píše pěkná věta: „Při hledání Josh zjistí, že většina obyvatel byla nakažena jistou formou toxického odpadu, který je všechny změnil na toxické upíry, a ti za noci po ulicích vyhledávají lidskou krev.“ Takže je jasné, že to bude hodně toxické. A docela i pěkně hnusné.

A jsou tady!

Americký snímek „Mutant“ je pěknou ukázkou filmu, který je béčkový, je akční, je napínavý, přitom je to horor, který jde místy v podstatě až do trashe. Ale vůbec to nevadí, protože se na to dobře kouká, hlavně proto, že má snímek „Mutant“ děj, není to jen přehlídka hnusu, i když pokud na to dojde, trikově je „Mutant“ velmi povedený. Za mě skvělý snímek, který stojí za pozornost.

 

Hodnocení: 70 %

 

Hororové filmy (survival, vědci, vrazi)


Přidat komentář