Muži v černém 3 (2012)

50%
Dlouhou dobu trvalo, než jsme se třetího dílu dočkali, ale nakonec je to tady a my se můžeme s agenty J a K vydat po dalších akcích, které zahrnují spoustu mimozemských entit.

 

Muži v černém 3

Men in Black 3

USA, Spojené arabské emiráty, 2012, 106 minut

 

Režie: Barry Sonnenfeld

Scénář: Etan Cohen podle komiksu Lowella Cunninghama

Hrají:

Will Smith (Agent J)

Tommy Lee Jones (Agent K)

Josh Brolin (Mladá agent K)

Jemaine Clement (Boris The Animal)

 

„Muži v černém“ jsou vlastně už legenda, která se objevila na plátnech kin před patnácti lety. To to letí, co? Přiznám se, že jsem ani nečekal ještě nějaké pokračování, ale nakonec jsme se dočkali. Vrátil se jak Will Smith, tak i Tommy Lee Jones, i když jeho čas na plátně už rozhodně není takový jako v minulých dílech. Přesto jsem si říkal, že je to setkání ve směs příjemné, po letech se vracíte do fungujícího světa, který znáte.

Copak mu to leze z ručičky?

Skoro se mi chce říct, že producenti přemýšleli o tom, jak ještě sérii ozvláštnit a napadlo je jednoduché řešení – cestování v čase. Je to trochu klišé. Vlastně je to pořádné klišé. Nemyslete si, že v tomhle ohledu přinese film něco nového, pouze využívá koncept, který je ve sci-fi ždímaný už roky. „Muži v černém 3“ nám předvádějí cestování v čase, které je efektní, celkem funguje, ale je pouze ozvláštněním děje, i když pravda, na úplném konci nám dává i zjištění, které výrazně odhalí minulost obou hlavních postav.

Stará dobrá klasika.

Do minulosti se vydává agent J, tedy Will Smith, aby zachránil svého parťáka, který má být ze světa kompletně vymazán jedním hodně zlým zločincem, který utekl z vězení na Měsíci. Ze současnosti byl agent K již vymazán, a tak musí být vše zase pěkně napraveno. Minulost 60. let se na černochy nedívala příliš kladně, ale na druhou stranu není potenciál doby využit naplno. Jako kulisa funguje skvěle, výborné je i setkání s Andym Warholem, ale jinak je to především honba za Borisem, který má v rukou nejen osud agenta K, ale vlastně i osud celého světa.

Krásná příšerka.

Přiznám se, že mě trochu překvapují vysoká hodnocení, která film obdržel. Nejspíš se opět dostávám ke svému oblíbenému tématu – originalita. Film je velmi neoriginální a postrádá vlastní nápad. Vykrádá sebe a další sci-fi filmy. Jsou zde výborné scény, kterým se zasmějete, ale znáte je z předchozích dvou filmů. Will Smith je vtipný, stejně tak i Tommy Lee Jones. Překvapilo mě, že v sobě má nějaký ten komický potenciál i Josh Brolin. Pravda, zase tolik hrát nemusí a vtip často vychází jenom z toho, že se tváří nijak.

Tommy Lee Jones nám trochu omládl.

Když nic jiného, film se příběhově snaží posouvat trochu dál, což je příjemné, hlavně v tom smyslu, že se o světě „Mužů v černém“ dovídáme víc, než jsme věděli doposud. Závěrečné odhalení je skutečně dobře udělané, je silné a vyvolá potřebné emoce. Nevím, jestli bude čtyřka, pochybuji o tom, ale říkám si, proč vlastně ne? Trojka není objevný film, ale když nic jiného, je natočený kvalitně a s humorem. Pokud máte sérii rádi, asi zase tolik zklamaní nebudete.

 

Hodnocení: 50%

Hororové filmy (příšery, mimozemšťani, komedie)


Přidat komentář