Nad ránem (2019)

65%
Netflix přišel s celkem fajn postapo seriálem.

Nad ránem

Daybreak

10 dílů, 2019

 

Tvůrce: Aron Eli Coleite

Hlavní postavy:

Colin Ford (Josh Wheeler)

Alyvia Alyn Lind (Angelica Green)

Sophie Simnett (Samaira 'Sam' Dean)

Austin Crute (Wesley Fists)

 

Takhle to dopadá, když si člověk předplatí Netflix a pak chce sjíždět všechno možné, co se tam nabízí. Ale „Nad ránem“ nebo prostě „Daybreak“ mě zaujalo hned svou premisou – v podstatě je to postapo komedie, což není špatné. Hlavně aby to byla komedie a dobrá. První díl rozhodně nebyl z těch, které by mě uhranuly, ale pokud dáte seriálu šanci, nakonec ho budete dokoukávat celkem rádi.

Takový hezounek.

Základ seriálu „Daybreak“ je celkem jednoduchý. Došlo k nějaké apokalypse a v jednom malém městečku Glendale přežily jen děti. Tedy spíše středoškoláci a jedna desetiletá holka, kolem nichž se příběh točí. A není to špatná skupina, ještě je tedy doplněna několika málo dospělými, kteří také nějak obrovský výbuch ustáli a neroztekli se, jako se to stalo většině nad 18 let.

Zajímavá skupina.

Hlavní postavou je pak Josh (Colin Ford), který putuje tímhle postapokalyptickým městečkem především proto, aby našel svou lásku Sam (Sophie Simnett). Daří se mu přežít, i když venku jsou i ghoulíci, což nejsou to samé jako zombie, ale nemá to od nich zase moc daleko. Takže důležité je přežít, ale také zjistit, kde je středoškolská láska. A nakonec i překvapivě se dovědět, jak to všechno bylo.

Hodně drsná holka.

I když to tak na začátku nevypadá, seriál „Daybreak“ v sobě má dějově rozhodně víc, než by se na první pohled zdálo, a postupně se nám v deseti dílech odhaluje, jak to vlastně před tím výbuchem bylo, co dělaly jednotlivé postavy a možná nakonec i to, kdo vlastně za apokalypsu může. V tu chvíli najednou seriál dostává větší náboj a popravdě je i vtipnější, jak se mu daří nabourávat nějaká ta postapo klišé.

Taky drsná holka.

Seriál „Daybreak“ není rozhodně tak vtipný, jak bych doufal, není to taková třeskutá jízda, jak bych si myslel. Místy je hodně vidět, že je to young adult a třeba osmý díl díky tomu vůbec nefunguje, protože je to prostě moc otřepaná dramatická romance. Jsou zde hluchá místa, ale jinak je to relativně originální postapo pohled na jedno městečko a jeho obyvatele. A nenudí to, alespoň po většinu doby ne.

 

Hodnocení: 65 %

 

Hororové filmy (survival, komedie)


Přidat komentář