Teď ne, Broskvičko (2015)

60%
Lukáš Bulava se vrací a po "Šesti prstech v Zeleném" přichází řada na Broskvičku.

Teď ne, Broskvičko

ČR, 2015, 75 minut

 

Režie: Lukáš Bulava

Scénář: Lukáš Bulava a Ruda Schweser

Hrají:

Petr Janko

Ruda Schweser

Barča Kosiecová

Lukáš Uhrin

 

Po třech letech, kdy Lukáš Bulava vyslal do světa karvinské giallo „Šest prstů v Zeleném“, se vrátil k postavám a natočil snímek s názvem „Teď ne, Broskvičko“, který na dění prvně jmenovaného navazuje jen částečně. Jde hlavně o to, že se znovu setkáme se známými postavami, které se objevily v předchozím filmu. Týká se to hlavně dvou kriminalistů – Waloszek a Szarovski se vracejí, aby řešili další zločin.

 A příběh nám začíná.

A tentokrát je to osobní. Kriminalisté – ve skutečnosti už bývalí – se setkávají na pohřbu dcery (Broskvičky) jednoho z nich. Trochu se propírá minulost a dovíme se, proč se oba ocitli mimo policejní složky, a že zrovna nejsou šťastní s tím, co dělají. Jejich práce u policie skončila proto, že se vrtali tam, kde neměli. Snažit se jít proti politikům, to nikdy nevěstí nic dobrého. A nebyla to poslední zkušenost, kdy to zjistili.

 Dvojice vyšetřovatelů zpátky na svém místě.

Waloszek a Szarovski se rozhodnou, že smrt Broskvičky nesmí zůstat nepotrestána. A tak dochází k něčemu, co by se dalo nazvat vyšetřováním. Oba mají zkušenosti, ale je vidět, že scénář po nich chtěl hlavně to, aby bavili lidi. Celý film je postavený na humoru, nikoli na hororu, který je odstřižen v podstatě s úvodními titulky a vykoukne pak už jen pouze v jedné scéně, která je skvěle krvavá.

 Že by trochu masakr?

Film je vtipný, stejně jako jsou zde scény, které jsou trapné, ale zároveň zajímavé, úchylné scény, které film zajímavě ozvláštňují. Na herecký debut Honzy Vojtíška jsem byl zvědavý a myslím, že stojí za to. Úchylnost, podivnost anebo zábavnost postav je pak to hlavní, na čem film stojí. Scenáristicky se film snaží bourat určité zažité stereotypy, což ale může vést k tomu, že finále bude spíše zklamáním.

 Někdo se bát bude.

„Šest prstů v Zeleném“ je film, který mě svým pojetím dostal a hodně se mi líbil. Snímek „Teď ne, Broskvičko“ je jeho pokračováním, které je pro mě horší. Neobsahuje tolik zajímavých scén a z hlediska krimi filmu mi zde v podstatě chybí napětí, které se po úvodu vytrácí a jen párkrát vykoukne. Je to škoda, protože Lukáš má rozhodně nadání pro komedii, ale napětí mu v prvním filmu šlo také velmi dobře.

 

Hodnocení: 60 %

Hororové filmy (béčka, vrazi, komedie)


Přidat komentář