Nahá kořist (2007)

50%
"Nahá kořist" je celkem přiléhavý český název. Tohle je film, na který se budete koukat, i když je to béčko.

Nahá kořist

Naked Fear

USA, 2007, 104 minut

 

Režie: Thom Eberhardt

Scénář: Christine Vasquez

Hrají:

Danielle De Luca (Diana Kelper)

J. D. Garfield (Colin Mandel)

Arron Shiver (Dwight Terry)

Lisa Hill (Rita)

 

„Nahá kořist“ je sám o sobě docela slibný název, který se naplní ve chvíli, kdy pochopíte, o čem snímek vlastně je. Opravdu dostanete nahou kořist, což je docela fajn, protože tou kořistí je Diana Kepler, kterou si zahrála Danielle De Luca. A je jasné, že byla obsazena nejen proto, že se nebála nahotu ukázat, ale i proto, že tvůrci věděli, že se bude divákům líbit. A o tom žádná, líbí se.

Hezké, a to je většinu filmu nahá.

Dějově je snímek „Nahá kořist“ hodně průhledný, ale popravdě to nevadí, pokud by divák dostal to, co by chtěl. A do jisté míry to určitě dostane, i když si sem tam někdo jistě řekne, že ty scény mohly být ještě trochu odvážnější, že se mohla Danielle De Luca ještě trochu lépe natočit. Ale než se tvůrci k této pasáži dostanou, je třeba přetrpět náročnější úvod. Náročnější z hlediska divákovy pozornosti.

Ale je to dost utrpení.

Úvodní část nám totiž představuje nějaké ty postavy, samozřejmě se primárně soustředí na Dianu, která dělá ve striptýzovém klubu, a dokonce zajde tak daleko, že se před klienty svlékne celá, což není úplně podle zákona, jak by chtěl majitel. To ale není až takový průšvih jako to, že se další den Diana probudí nahá někde uprostřed divočiny. Neví proč, neví jak a neví, kdo ji tam dostal.

Divák si ale užije.

Odpověď na poslední otázku zjišťuje velmi záhy. Jde po ní nějaký lovec. Prostě nějaký chlap, který se rozhodl, že už nechce lovit zvířata, ale chce si chytnout nějakou tu pěknou ženskou, navíc nahou. Jako kdyby chtěl nebohou ženu proměnit ve zvíře, které se nechá štvát. O to mu jde a to se mu nakonec také povede. Ale Diana se nechce nechat zastřelit, chce žít, nevzdává se.

Fakt je na co koukat.

Americký snímek „Nahá kořist“ je ukázkou toho, že i s nízkým rozpočtem je možné natočit snímek, který bude celkem ucházející a budete z něj mít pocit takový, jaký byste mít měli – tedy nepříjemný pocit, že se sami stáváte myší, na kterou kočka pořádá lov. Tohle se podařilo do filmu promítnout, jen je škoda dlouhého úvodu, který by bylo možné zakomponovat jako flashbacky do útěku mladé ženy. Anebo vynechat.

 

Hodnocení: 50 %

 

Hororové filmy (mučení, survival)


Přidat komentář