Návrat oživlých mrtvol 2 (1988)

40%
"Návrat oživlých mrtvol 2" je komedií ve stylu prvního dílu, který ale trochu připomíná film "Sám doma". Těch zombie je přece jen málo.

 

Návrat oživlých mrtvol 2

Return of the Living Dead Part II

USA, 1988, 89 minut

 

Režie: Ken Wiederhorn

Scénář: Ken Wiederhorn

Hrají:

Michael Kenworthy (Jesse Wilson)

Thor Van Lingen (Billy Crowley)

Jason Hogan (Johnny)

James Karen (Ed)

 

První „Návrat oživlých mrtvol“ dokázal vytvořit dobrou atmosféru, trochu šokovat, předvést dobré gore a nakonec i ustát celý příběh, který byl na pomezí skutečného hororu a komedie, kdy komedie převažovala v první půli, ve druhé půli pak převažovala více hororovost, i když neustále protkaná nějakým tím odlehčením. Dan OBannon není žádný amatér, a tak se od něj dal čekat minimálně ucházející film, čehož jsme se také dočkali. Jenže s pokračováními už to bývá trochu jiné.

To má z toho, že strká prsty, kam nemá.

Ken Wiederhorn se filmu chopil v mírně jiném stylu a rozhodl se, že chce natočit komedii. Myslím si, že v tomhle směru chlapec šlápnul trochu vedle, neboť mu chybí smysl pro humor. Prvky ve filmu, které chtějí být vtipné, jsou maximálně trapné a na vašem obličeji často nevyloudí ani jedno pousmání, o skutečném smíchu pak nemůže být ani řeč. Film v tomhle směru prostě tápe a není odlehčen v těch správných momentech, ale dělá to, kdy se mu zachce.

Stačí do něj píchnout a teče z něj energetický nápoj.

Příběh začíná klasikou – armáda převáží barely s nebezpečnou látkou, s níž jsme se seznámili v prvním filmu. Tahle látka dokáže mrtvé oživovat a živé v nemrtvé proměňovat. Jeden barel se samozřejmě uvolní, dostane se do řeky a nakonec jej objeví tři děti, které jej samozřejmě otevřou. A pak už se nemůže dít nic jiného než oživování mrtvol, které budou chtít mozky a nic jiného. Když si člověk vezme, že jdou po mozcích, jsou sami proti sobě, protože se nedokážou rozmnožovat, protože jedině narušení mozku dokáže zombie zabít. Ale k zombie tak nějak požírání mozků patří, i když v těch klasických filmech tomu tak úplně není.

Jojo, prostě sranda film.

Ve chvíli, kdy hřbitov – snad celý – vstane z mrtvých, už se film uskromňuje jen na to, že se skupinka lidí snaží unikat, snaží se dostat co nejdál od smrti, ale ta je všude. A tak nějak je to celé o ničem. Příběh je hloupý a nijak vybočující. A postavy, postavy jsou skutečně příšerné. Ani s jednou se vám nebude chtít jakkoli soucítit, protože prostě nejsou zajímavé, jsou to jen loutky, které lítají ze strany na stranu, aby to mělo nějakou akci. Jenže stejně je to všechno tuhé, nezajímavé a děsivě kostrbaté. Tenhle film není hladkou jízdou, ale spíš útrpnou cestou. Myslím, že fanouškům ani nepomůže, když se zde v malé roli vojáka objeví Mitch Pileggi, který je dobře známý ze seriálů „Akta X“ nebo „Supernatural“.

Trochu jako nějaká scéna ze Sám doma.

V konečném důsledku tak člověk tohle pokračování nemůže považovat za úspěšné, to vůbec ne. Je prostě jen hloupou snahou navázat na všechno, co mělo alespoň trochu úspěch, navázat bez špetky inovace nebo smyslu pro humor. Trochu se děsím toho, až budu muset recenzovat třetí díl, protože jestli zde bude takto sestupná úroveň, tak vážně nevím, jestli se mi na to chce vlastně vůbec dívat.

 

Hodnocení: 40%

Hororové filmy


Přidat komentář