Návrat Re-Animátora (2003)

50%
Re-Animátor potřetí a stále celkem snesitelně.

Návrat Re-Animátora

Beyond Re-Animator

USA, Španělsko, 2003, 96 minut

 

Režie: Brian Yuzna

Scénář: Xavier Berraondo, José Manuel Gómez, Miguel Tejada-Flores a Brian Yuzna podle postav H. P. Lovecrafta

Hrají:

Jeffrey Combs (Dr. Herbert West)

Tommy Dean Musset (Mladý Howard 'Howie' Phillips)

Jason Barry (Dr. Howard Phillips)

Bárbara Elorrieta (Emily Phillips)

 

„Re-Animator“ je celkem dobrá značka. Stuart Gordon a Jeffrey Combs tu vytvořili postavu, který je do jisté míry hodně specifická. Jasně, šíleného vědce už jsme tu měli, ale tohle je skutečně šílený vědec, kterého si zapamatujete, a to hlavně proto, že jeho experimenty jsou hodně krvavé, nechybí v nich ani nahota, a hlavně je to celé propojené hodně černým humorem.

Herbert už zase koumá.

Stuart Gordon natočil snímek „Re-Animator“ v roce 1985, což už je pěkných 34 let v době, kdy píšu tuto recenzi. V roce 1990 na film navázal horor „Nevěsta Re-Animatora“, který už režíroval Brian Yuzna, ale kde se podařilo mít stále Jeffreyho Combse v hlavní roli. A nejinak je tomu v případě snímku „Návrat Re-Animátora“ z roku 2003, kde si herec svou stěžejní roli zopakoval.

Je na něm něco divného.

Přece jen už se jedná o třetí díl, a tak nějak je celkem jasné, že se to bude řídit duchem předchozích filmů. Takže jde o to, kde se s Herbertem Westem znovu setkáme a jak se mu podaří znovu dostat k tomu, aby na lidech prováděl svoje experimenty. Místo je – nijak překvapivě – věznice – a možnost mu dává jedna žena pozůstalá po jeho nemrtvých a nehezkých obětech.

I ve věznici jsou ženy.

Herbert West nijak nepřekvapí, Jeffrey Combs si jede to svoje a naprosto to stačí. Je to šílenec, který ale přece jen vypadá příčetněji než některé jiné postavy ve filmu. Je středobodem celého dění, ale možná se pak budete víc soustředit na všechny ty nemrtvé, protože to jsou momenty, kdy vás tenhle horor opravdu dovede bavit. A jo, proč ne, pořád to funguje.

Herbert není milý pán.

Horor „Návrat Re-Animátora“, aby byl vůbec natočen, musel dostat i španělskou produkci, protože v Americe se mu asi už moc nevěřilo. Ale Brian Yuzna se svého díla chopil relativně se ctí, nekazí mytologii, ale nepřináší ani nic, co by dovedlo skutečně oslnit. Za mě je první snímek nejlepší, to ostatní už je trochu natahování dobře rozehraného. Ale pořád je to takové, že se na to dá dívat.

 

Hodnocení: 50 %

 

Hororové filmy (vědci, vrazi)


Přidat komentář