Oni 2: Noční kořist (2018)

55%
Tohle pokračování mě neurazilo. Svůj účel plní.

Oni 2: Noční kořist

The Strangers: Prey at Night

Velká Británie, USA, 2018, 85 minut

 

Režie: Johannes Roberts

Scénář: Bryan Bertino, Ben Ketai

Hrají:

Christina Hendricks (Cindy)

Martin Henderson (Mike)

Bailee Madison (Kinsey)

Lewis Pullman (Luke)

 

Ve snímku „Oni 2: Noční kořist“ dostanete přesně to, co očekáváte. Nevinnou rodinu, která se musí vypořádat s nečekaným terorem, který přichází z venku s tím, jak někdo neznámý zaklepe na dveře. Jasně, jede se stále v duchu filmu „Funny Games“, akorát je to mnohem více mainstreamovější, bez nějaké větší snahy přinést cokoli víc k zamyšlení. Ale od tohoto snímku byste to ani nečekali.

Taková rodinná momentka.

Horor „Oni 2: Noční kořist“ v britsko-americké koprodukci, který navazuje na první díl vlastně jen tematicky, se už od začátku ani moc nesnaží zaujmout nějakou geniální zápletkou. Situace je celkem jednoduchá. Matka a otec berou dceru a syna na výlet, protože dcera má jít na vysokou, což ona chápe tak, že se jí vlastně chtějí zbavit. Přes noc se ubytují v odlehlém kempu, když někdo zaklepe na dveře.

Tohohle řidiče nechcete.

Zrovna to zaklepání na dveře je scéna, která stále celkem funguje. Za dveřmi je holka, na první pohled obyčejná, ale to jak, je její obličej ve stínu, to, jak se ptá na někoho, kdo tam není, a jak svou otázku ještě jednou zopakuje, to jsou prvky, které na vás pořád dovedou zapůsobit a vám se tělem rozlije takové nepříjemné mrazení, což od hororu prostě tak nějak chcete.

Ta maska je nepříjemná...

Co následuje, už je celkem očekávané, ale díky tomu, jak je to násilí naprosto nesmyslné, funguje. Nevím, tenhle typ filmů na mě prostě dovede zapůsobit, i když se přiznám, že bych byl radši, kdyby osoby zůstaly zamaskované. K čemu nám je znát tvář, když je stejně jedno, jak ti lidé vypadají. To by dle mého mělo ještě o něco větší efekt na diváka a jeho dojem z filmu.

Pomoc nepřijede.

Horor „Oni 2: Noční kořist“ není skvělým pokračováním scenáristicky vlastně nemá moc co nabídnout, jede ale na jistotu, která za mě v tomhle případě stačí. Je to jistota, která je celkem fajn, jistota, která neurazí, jistota, s níž se celkem rádi smíříte, protože jsou tam scény, které jsou trochu mrazivé a dovedou na vás zapůsobit tím správným způsobem. U mě to na ten lehoučký nadprůměr fungovalo.

 

Hodnocení: 55 %

 

Hororové filmy (mučení, vrazi)


Přidat komentář