Nebezpečný žralok (2011)

35%
Tvůrci si jsou spíš nebezpeční sami.

Nebezpečný žralok

Swamp Shark

USA, 2011, 85 minut

 

Režie: Griff Furst

Scénář: Jennifer Iwen, Eric Miller a Charles Bolon

Hrají:

Christopher Berry (Mandling)

Wade Boggs (Stanley)

Marcus Lyle Brown (Cooper)

Jason Rogel (Martin)

 

Český distributor se zase překonal, když vymýšlel český název pro film, který se v originále jmenuje „Swamp Shark“, což znamená v podstatě „Bažinný žralok“. Tohle je název, který mluví sám za sebe. Ale český distributor se rozhodl, že použije název „Nebezpečný žralok“, což je jméno naprosto nicneříkající, protože tak nějak každý žralok v hororovém filmu je nebezpečný. Přitom třeba „Žralok z močálu“ by znělo celkem dobře.

 Hele, jak jsem ti nevyfotil prsa.

Pravda, ono je to vlastně celkem jedno, jak se snímek jmenuje, protože to nic moc nezmění na to, že i tak je to nekvalitní béčko, které nesplňuje ani moc dalších atributů, aby se mohlo jednat o alespoň trochu zajímavý film, který vás na minutku něčím vytrhne. Tady se jednoduše jede na jistotu toho, že je každému jedno, na co se kouká, hlavně že v tom bude nějaká pořádně velká potvora.

 Nepříliš bezpečné plavidlo.

Tou potvorou je tedy žralok, který se objevuje v takovém trochu bahnitějším jezeře, i když o močálu by se přímo asi hovořit nedalo. Tedy trochu tvůrci klamou tělem, alespoň tedy v tom originálním názvu. Ale voda trochu tmavá je. Asi něco jako Lipno. Vědecky je nám zde pak vysvětleno, jak se žralok ve vodě objevil, ale na tom zase tolik nezáleží, protože důležité je to, aby někdo přežil a mohl se se žralokem vypořádat.

 Hezky se na ni kouká.

Snímek „Nebezpečný žralok“ pak nemá snahu čímkoli ohromit, ani čímkoli pobavit. Je zde pár scén, které by mohly být alespoň sexy, ale když ani herečky nechtějí ukázat prsa a kamera se je ostentativně snaží nezabrat – dokonce i mladík, který fotil své holce prsa, nakonec stiskl spoušť až ve chvíli, kdy nebyly v záběru – tak v takovém případě je pak opravdu málo o co stát.

 Á, tady je!

Za to, jak se skupina nakonec se žralokem vypořádala, bych dal i nějaký ten bod navíc, ale jinak je to celé strašně tupé a není zde nic moc, co by vás mělo vytrhnout. Úvod je dlouhý a skoro až zbytečně prázdný, protože stejně víte, co musí přijít. Tolik se s postavami ani seznamovat nechcete. Docela mě mrzí, že se na tahle béčka tak moc kašle, protože by se z nich dalo vytřískat víc.

 

Hodnocení: 35 %

Hororové filmy (příšery, survival, zvířata)


Přidat komentář