Tell Me How I Die (2016)

60%
Když víte, jak zemřou ostatní, dokážete jim pomoct?

Tell Me How I Die

USA, 2016, 107 minut

 

Režie: D. J. Viola

Scénář: James Hibberd, Rob Warren Thomas a D. J. Viola

Hrají:

Nathan Kress (Den)

Virginia Gardner (Anna)

Kirby Bliss Blanton (Kristen)

Ryan Higa (Scratch)

 

Ach ty vědecké experimenty. I když tenhle se na první pohled tváří alespoň oficiálně, když už nic jiného. Asi je ale celkem jasné, že i takový oficiální experiment ve velké farmaceutické společnosti, může dopadnout blbě, když byla objevena látka, u které doktoři vlastně neví, co by mohla způsobit, i když tuší co způsobit chtějí. Vedlejší účinky mohou být v tomhle případě ale nepříjemné.

Ten pohled!

Ve farmaceutické společnosti chtějí zkoušet látku, která by na testovaných subjektech mohla mít celkem zajímavé následky. Pokud by to byly ty následky, které se očekávají. A to znamená, že by si subjekt mohl pod vlivem drogy přehrát nějaké události tak, jak se skutečně staly. Tedy samozřejmě události, které jsou uložené v jejich paměti, protože jich byly očitými svědky.

Asi začíná sněžit.

Tohle je droga, která by mohla mít zajímavé využití, pokud by skutečně došlo k tomu, že bude působit očekávaným směrem. Jenže to se samozřejmě neděje. Místo toho, aby testované subjekty viděli minulost, najednou mají pocit, že vidí to, co se teprve má stát. jako kdyby zažívaly takový hodně silný pocit déjà vu. A vypadá to, že o tom možná vedoucí výzkumu bude něco vědět.

A fakt že jo.

Film „Tell Me How I Die“ má v podstatě trochu podobnou zápletku jako „Nezvratný osud“ jen v tom smyslu, že zde vidíme příčinu toho, proč jednotlivé osoby budoucnost vidí. Také se zde řeší skutečnost, jestli je možné odvrátit to, co se stalo, nebo co alespoň někteří viděli, že se to stalo. Odpověď je celkem nápaditá, napínavá a dovede vás udržet sledovat snímek až do konce.

Bacha, mám šroubovák.

Americký horor „Tell Me How I Die“ není vyloženě originální, ale to příliš nevadí. E to takový celkem příjemný mainstream, kde vám nebudou vadit herci, naopak budete s nimi prožívat další a další minuty v očekávání toho, jak to vlastně celé dopadne. Dovedu si tak představit, že film diváka nezklame, stejně jako si dovedu představit, že diváka ani vyloženě nenadchne.

 

Hodnocení: 60 %

 

Hororové filmy (survival, vědci)


Přidat komentář