Negadon: Stvůra z Marsu (2005)

75%
Krásná ukázka toho, že i v kompletní 3D animaci může kaiju fungovat skvěle.

Negadon: Stvůra z Marsu

Wakusei daikaijû Negadon

Japonsko, 2005, 27 minut

 

Režie: Jun Awazu

Scénář: Jun Awazu

Hrají:

Dan Green (Seiji Yoshizawa)

Masafumi Kishi (Vypravěč)

Takuma Sasahara (Seiji Yoshizawa)

Sean Schemmel (Ryuichi Narasaki)

 

Zrovna moc krátkých filmů jsem na Horor Webu nerecenzoval, tak jsem docela rád, že jsem na jeden takový narazil i v rámci toho, jak se snažím recenzovat kaiju filmy, které byly natočeny v Japonsku a podle kterých se inspirovaly i další země a pokusily se svým dílem přispět k monster hororu a sci-fi. „Negadon: Stvůra z Marsu“ ukazuje pak cestu, jakou je také možné se vydat.

 Design zajímavý.

Snímek „Negadon: Stvůra z Marsu“ má necelou půl hodinu a je to kompletně animovaná podívaná. Ale Japonci nešli nějakou jednoduchou cestou 2D animace, ale rozhodli se ke 3D animaci, která se pokusí o maximální věrnost realistickému obrazu. V mém případě uspěli, protože prvních několik minut jsem si myslel, že je to jenom stylizovaný hraný film. A právě tohle si Japonci nadělili k 50 letům kaiju filmu, tedy k 50 letům od natočení legendárního snímku „Gojira“.

 Ještě jedna zblízka.

Příběh se zaměřuje na to, že v rámci vesmírných cest už je možné terraformovat Mars. Jenže i po schopnosti cestovat do vesmíru se může objevit něco nečekaného. Jedna nákladní loď havaruje přímo v Tokiu a její havárie vede k tomu, že se ulicemi začne prohánět jedno pořádné monstrum. Samozřejmě že je pak potřeba se zaměřit na jeho odstranění. Gojiru ale v tomto příběhu opravdu nečekejte.

 Tohle u zubaře nechcete potkat.

Japonci se snímkem „Negadon: Stvůra z Marsu“ rozhodli vzdát holt starým kaiju filmům, ale zároveň ukázali cestu, kterou je možné se vydat v nové éře. A to je samozřejmě cesta digitálních triků, které by kompletně nahradily triky klasické. V tomhle případě pak zašli tak daleko, že vlastně obětovali herce a vše je renderované. Ale ten zážitek stojí za to a na kraťas je to neskutečně kvalitní.

 Cestujeme do vesmíru.

Příběh filmu „Negadon: Stvůra z Marsu“ není skvělý, ale pro mě je to prostě ukázka kvalitních animátorských schopností, a to je dle mého vzhledem k délce filmu i k jeho poselství to nejdůležitější, co si z něj máte odnést. Jsem rád, že se tvůrci pokusili o tak zajímavý tribut, ale je pravda, že rozhodně nejsem přesvědčen o tom, že by tohle fungovalo i v celovečerní verzi.

 

Hodnocení: 75 %

Hororové filmy (příšery, béčka, komedie)


Přidat komentář