Nekromantik 2 (1991)

40%
Krátká nekroromance pokračuje.

Nekromantik 2

Nekromantik 2

Německo, 1991, 104 minut

 

Režie: Jörg Buttgereit

Scénář: Jörg Buttgereit a Franz Rodenkirchen

Hrají:

Monika M. (Monika)

Mark Reeder (Mark)

 

Tak jsem se konečně dostal k tomu, abych zhlédnul pokračování tohoto romantického filmu, který se zaměřuje na nekrofilii. Ono se dá v podstatě říct, že je to akorát úchylárna pro pár vybraných, ale zas tak jednoduché to se snímkem „Nekromantik“ není a není možné mu dát odpad, i kdyby člověk moc chtěl. Tedy v případě, že mám zachovat alespoň nějakou základní objektivitu. Jörg Buttgereit prostě není špatný tvůrce a má nápady, které jsou svým provedením dobré.

 Romantika na pouti.

„Nekromantik 2“ je ale jednoduše film, který se mi prostě nelíbí. Jedná se o snímek, který se nekrofilii věnuje s až příliš velkou realističností a to, co vidíte, prostě není hezké na pohled. Dá se to omluvit tím, že takhle by to skutečně mohlo vypadat, ale já si stejně myslím, že primární je v tomhle směru ta možnost šokovat diváka a zajít ještě dál, než je to v mainstreamu běžné. No, nebo než je to běžné v podstatě v jakékoli kategorii filmů kromě CAT a fake snuff.

 Láska i přes hrob.

Pak je tu onen druhý aspekt, který se točí kolem toho, že Jörg Buttgereit dokáže příběh podat tak, aby to na diváka mělo ten správný efekt. Dokáže natočit dobrou, poklidnou scénu, aby ji pak konfrontoval se scénou drsnou a odpornou. A pak je tu skvělá scéna s tuleněm... Ona je tedy odporná, ale to, jaký je zde vytvářen kontrast, jaký je zde střih, jen ukazuje na to, jak je společnost zvláštně zkažená, ale i na to, jak dokážeme poměrně odporné věci přijímat celkem normálně, protože jsou jen v televizi.

 Fotečka do rodinného alba.

Příběh se točí kolem toho, že se Monika zamilovala do Nekromantika z prvního filmu. Chce být s ním, chce ho mít doma, chce si s ním užívat. Jenže pak narazí na Marka a vypadá to, že se do něj nezamilovala. Jenže Mark není dokonalý, i když k tomu nemá moc daleko. Mark ji chce, chce být s ní, ale Mark nemá něco podstatného – nemá tu posmrtnou ztuhlost. Asi je jasné, jak se tahle nekroromance bude vyvíjet. Závěr není překvapením, ale je nezbytným, gore vyvrcholením.

 Tomu se říká vyvrcholení.

„Nekromantik 2“ je film, který nepotřebujete vidět, pokud jste viděli jedničku. Nepřinese nic nového, jen několik málo skutečně skvěle natočených scén. Samozřejmě v případě, že máte docela silný žaludek. Jinak je to esence toho, co od filmu s podobným názvem a s podobnou anotací očekáváte. Jsem si jistý, že tuhle dvojici filmů už si podruhé nedám, ale jako zkušenost je oceňuji.

 

Hodnocení: 40 %

Hororové filmy (gore, hnus)


Přidat komentář