Nenarozená pomsta (2016)

60%
Když k vám vaše dítě promlouvá. Z těhotenského bříška.

Nenarozená pomsta

Prevenge

Velká Británie, 2016, 88 minut

 

Režie: Alice Lowe

Scénář: Alice Lowe

Hrají:

Gemma Whelan (Len)

Kate Dickie (Ella)

Jo Hartley (Midwife)

Alice Lowe (Ruth)

 

Když jste v očekávání, tedy konkrétně jste žena a jste těhotná, protože muž tohle prostě nemůže prožít, alespoň prozatím, zažíváte období, které je asi neopakovatelné, tedy pokud znovu neotěhotníte, ale i tak to nejspíš bude pokaždé jiné. Něco ve vás roste, a to je prostě tak jedinečná skutečnost, že je nepřenositelná a každá žena si ji musí prožít sama. Stejně tak Ruth, hlavní hrdinka filmu.

 Plakát se povedl.

Ruth hraje Alice Lowe, kterou budete znát možná spíš jako komediální herečku, ale ukazuje, že má herecký talent mnohem širší, než jen vhodný pro zábavné postavy. Je zde správně drsná a uvědomujete si, že tam někde trochu probleskuje hodně temný smysl pro humor. A to je dobře, protože to ze snímku „Nenarozená pomsta“ činí něco velmi specifického, co si jako diváci můžete užít.

 Maska na Den mrtvých dobrá.

Ruth je v sedmém měsíci a je vdovou. Jasně, není to jednoduchá situace, ale Ruth má ještě jeden větší problém, s nímž se musí vyrovnávat. Tím je skutečnost, že k ní její dítě mluví. A podle všeho to bude pěkný parchant, protože jí našeptává, aby v podstatě každého, s kým se setká, zabila. A ne nějak normálně, musí to být pořádně brutální vražda, aby to mělo správné grády.

 Potká různé podivíny.

Musím se přiznat, že to, jak tvůrci zvládli jednotlivá zabít, je prostě na jedničku. Je to hnusné, je to drsné, není to zbytečně přehnané, ale má to opravdu tu správnou drsnou podstatu. A Alice Lowe, která si mimochodem film i napsala a zrežírovala, je ve své roli přesná, takže dodává zabitím hodně nepříjemný podtón. Přitom je film vlastně jednou krvavou cestou od začátku do konce, takže Alice plní naplno svou roli.

 Svoje děťátko má ráda.

„Nenarozená pomsta“ je dobrý film. Je to hodně drsný film. Je to film, o kterém celkem jasně víte, kam směřuje, ale stejně si nejste jistí, jak dopadne. Na filmu je hodně vidět, že je britský, a znamená to rozhodně něco dobrého. Jako kdyby se pod tím vším skrýval suchý humor, který na vás vyskakuje v podobě jednotlivých úmrtí. A navíc je tu velmi zajímavá vizuální stránka, která dovede překvapit maskami ve finální části.

 

Hodnocení: 60 %

Hororové filmy (vrazi, děti)


Přidat komentář