Parlor (2015)

60%
Tohle není jen film o pořádně potetovaném chlapovi.

Parlor

Litva, 2015, 98 minut

 

Režie: Devon Downs a Kenny Gage

Scénář: Devon Downs a Kenny Gage

Hrají:

Robert LaSardo (Umělec)

Sara Fabel (Uta)

Tiffany DeMarco (Amy)

Jordan James Smith (Jesse)

 

Výlety do ciziny, kde se stane něco hrozného a odkud se výletníci mnohdy nevrátí, je téma, které je celkem oblíbené, a i když se současnému divákovi nejvíce vybaví asi „Hostel“ – a možná ani ten ne, protože už taky není nejnovější – jedná se o téma, které je v hororu celkem staré a je možné ho vysledovat i do první poloviny 20. století, kdy mě napadá například snímek „Bílá Zombie“.

 Člověk to musí obdivovat.

„Parlor“ je přesně ten snímek. „Hostel“ jsem nezmiňoval jen tak náhodou, protože „Parlor“ připomíná právě hororovou série Eliho Rotha. Robert LaSardo, který se objeví ve filmu hned na začátku, je ikonou sám o sobě. Jeho celotělové tetování, které má i v reálu, jej činí unikátním, zapamatovatelným. Překvapivě ho nenacházíme nikde jinde než v tetovacím salónu. A kde? V Litvě.

 Nechtěli byste ho mít proti sobě.

Pak už následuje jen to, co se asi dá čekat. Skupina mladých lidí je na večírku, dva ze šestice jsou mladou, potetovanou ženou pozváni do tetovacího salónu, kde žena pracuje pod vedením Umělce, kterého hraje právě Robert LaSardo. Robert LaSardo je příjemně démonický, ale takovým nějakým vřelým způsobem. Dovede vás snadno získat na svou stranu. A pak si možná vezme vaše tetování.

 Nebezpečná tatérka.

Snímek „Parlor“ je klasicky krutý a je zde gore, nebo minimálně zde hodně teče krev. Na některé scény je skutečně celkem nepříjemný pohled. Není to ale nic extra, takový „Hostel“ byl v tomhle ohledu ještě drsnější. Postavy amerických studentů jsou na zabití, a tak jim i přejete, aby se dostali do kontaktu s tatérem co nejdříve. Mezi jednou ženou a Umělcem zde vzniká ale zajímavý vztah, na kterém snímek stojí a který je jeho nejlepším prvkem.

 Řve a přitom má jen malinké tetování pod okem.

„Parlor“ není skvělý snímek, ale vzhledem k tomu, co se k nám normálně dostává v rámci slasheru a torture porn, je tohle ještě snesitelné a rozhodně se mi to, díky některým postavám, zamlouvá mnohem více než omílaný „Hostel“. Snímek ukojí vaši potřebu po gore, ale také sem tam potěší nějakými dobrými scénami, které vytváří alespoň základní linii jinak poměrně jednoduchého děje.

 

Hodnocení: 60 %

Hororové filmy (slasher, vrazi)


Přidat komentář