Neviditelný (2020)

70%
Leigh Whannell dál ukazuje, jak je schopným tvůrcem.

Neviditelný

The Invisible Man

Austrálie, Kanada, Velká Británie, USA, 2020, 124 minut

 

Režie: Leigh Whannell

Scénář: Leigh Whannell

Hrají: Elisabeth Moss, Oliver Jackson-Cohen, Harriet Dyer

 

I když by se mohlo zdát, že snímek „Neviditelný“ bude jen další adaptací klasiky H. G. Wellse, není tomu tak, protože Leigh Whannell, jak je jeho dobrým zvykem, napsal originální scénář, a to i přesto, že vychází z relativně jednoduchého předpokladu – že je tu osoba, která je neviditelná. Rozhodně to ale není kopie Wellsova legendárního příběhu, jede si to p svých kolejích.

Asi něco na stropě.

Hlavní postavou je Cecilia Kass (Elisabeth Moss), která spadla do vztahu, o němž se rozhodně nedá mluvit jako o zdravém. Její přítel je Adrian Griffin (Oliver Jackson-Cohen), což je velmi schopný muž, vynálezce a obchodník. Jenže taky trochu psychopat. Cecilia se rozhodne, že je třeba od něj odejít. A to se jí nakonec povede. Záhy e dovídá, že její partner zemřel.

Variace na Titanic.

Má to nějaké svoje pozitivní stránky, především pak v tom smyslu, že jí Adrian zanechal pořádné bohatství, z něhož ona může žít. To vlastně není vůbec špatné. Jenže se vůbec nezdá, že by její život nabral lepší obrátky, naopak to skoro vypadá, že se něco kolem ní děje, něco špatného. Je neustále ve stresu, není si ničím jistá, jako kdyby ji pořád někdo pozoroval. Ale kdo...

Pomůže policie?

Když se budete na snímek „Neviditelný“ dívat, oceníte především skutečnost, že Leigh Whannell nenatočil až tak dobrý horor, ale především velmi povedený psychologický snímek se spoustou zvratů, kterým onen sci-fi prvek docela pomáhá, ale stejně tak natočil velmi dobrý akční film, kdy ve chvíli, kdy Cecilia odhaluje, jak se to kolem ní má, je to opravdu nabité a strhující.

Co asi nevidí?

Koprodukční film „Neviditelný“ ukazuje, že Leigh Whannell svoje nápady ještě nevyčerpal a že rozhodně ještě má co natočit. A že vůbec nevadí, pokud bude natáčet sám, protože je to člověk velmi schopný i v tomhle směru. Snímek „Neviditelný“ je možná malinko roztahaný, ale vyloženě to nevadilo. Pořád je to film, který vás na svou stranu dovede strhnout i po ty dvě hodiny.

 

Hodnocení: 70 %

 

Hororové filmy (vrazi, mysteriózní)


Přidat komentář