Neznámý signál (2007)

60%
Když se šíří epidemie, dá se s tím něco dělat, ale co když se vzduchem šíří něco, co vnímáme, ale vlastně o tom ani nevíme? Co když je to neznámý signál?

 

Neznámý signál

The Signal

USA, 2007, 103 minut

 

Režie: David Bruckner, Dan Bush a Jacob Gentry

Scénář: David Bruckner, Dan Bush a Jacob Gentry

Hrají:

Anessa Ramsey (Mya Denton)

Sahr Ngaujah (Rod)

AJ Bowen (Lewis Denton)

Matthew Stanton (Jerry)

 

Když jsem se díval na film „Neznámý signál“, měl jsem takový pocit, že sleduji nejvíce nevyrovnaný film, jaký jsem kdy viděl. Bojuje mezi tolika žánry, daří se mu na každém, ale jakmile dochází ke změně žánru, na místě je i zklamání, protože se vám líbilo, jak to bylo doposud pojaté, a nechcete změnu. Jakmile si na změnu zvyknete, přichází další, není to změna nijak příjemná a vy máte zase pocit, že o něco přicházíte. A takhle je to pořád dokola až do konce.

Skoro vypadají jak další Scooby Gang.

Kromě toho, že jsem měl pocit, jako kdybych sledoval prapodivnou mozaiku, navíc se dostavilo i určité déjà vu z toho, jaké pocity se mi vracely, jaké příběhové linie se odehrávaly. Hned mě napadaly dva, vlastně tři filmy. Ten první hned na začátku Red White & Blue, protože jsem čekal, že „Neznámý signál“ bude podobně depresivní. Pak na řadu ale přišla směsice něčeho, co by mohlo být Mulberry Street a REC zároveň. Navíc do toho ještě absurdní komika ZMD: Zombies of Mass Destruction. Tak nakonec jsou ty film čtyři a podle toho vypadají i rozporuplné pocity.

Dívá se na něco, co by mohlo bourat krávy.

Divák má nejprve pocit, že před sebou má hodně depresivní snímek, který se ale po nějaké půl hodině mění v čistou komedii. Vážně. Ty záběry a scény, které se tam odehrávají, to vážně není nic jiného než absurdní sranda. Potom zase depresivní drama a nakonec jen něco, co je příběhem, kdy se dva muži snaží najít ženu, kterou očividně oba milují. Jeden s ní chce odjet, druhý se chce pomstít. Šílenství a příčetnost se zde střídají jako dva artisti v podivném kabaretu.

Krev má divnou barvu a konzistenci.

Film si bere inspiraci také z knihy Puls a zombie filmů, protože stojí na tom, že televizí, telefony a rádiem je vysílán nějaký prapodivný signál, který mění všechny, kdo poslouchají, nebo se dívají, v šílené zabijáky, kterým jde jenom o násilí, ať už v jakékoli podobě. Na pozadí takového světa se pak odehrává nepříliš laskavý příběh lásky a pomsty. Gore není nijak překvapivé, ale ujde. Hlavně ty zvuky stojí za to.

Místy je to trochu komedie.

„Neznámý signál“ je docela povedeným filmem, vlastně by mi sedl do vkusu, kdyby byl jen trochu vyváženější a dávkoval depresi i humor s lepším smyslem pro okamžik. Příběh není nijak úchvatný, ale svět, kolem kterého je postaven, je dobrý, má docela pevné základy a doslova vás vcucne a potom vyvrhne jenom kosti. Byl bych spokojený a dal bych klidně i víc, jen tomu věnovat trochu víc té hororové lásky.

 

Hodnocení: 60%

Hororové filmy (zombie, příšery, survival, vrazi)


Přidat komentář