Night of Something Strange (2016)

40%
Tohle je noc, kdy se skutečně dějí divné věci.

Night of Something Strange

USA, Kanada, 2016, 94 minut

 

Režie: Jonathan Straiton

Scénář: Jonathan Straiton, Ron Bonk a Mean Gene

Hrají:

Trey Harrison (Dirk)

Rebecca C. Kasek (Christine)

Wayne W. Johnson (Cornelius)

Michael Merchant (Freddy)

 

Snímek „Night of Something Strange“ je hrozná křeč a v konečném důsledku je to špatný horor, dost špatný horor, minimálně nudným a mnohokrát opakovaným námětem, ale také tím, jak je to pojato herecky, ale přesto je to film, kde si někteří fanoušci mohou najít to svoje a bude se jim „Night of Something Strange“ líbit. Možná ne celkově, ale některé scény jsou fajn.

Bacha, máš něco na kapotě.

Hned od začátku je jasné, jakou cestou se americko-kanadský horor „Night of Something Strange“ vydá. Sledujeme zde zřízence pohřební služby, který si potají v noci chodí do chlaďáku, aby si tu trochu užil s mrtvolami. Samozřejmě si vybírá jenom ty ženského pohlaví. Bohužel tentokrát se mu jeho noční návštěva vymstí, protože se při nekrofilii nakazí nějakou velmi nepříjemnou nemocí.

Co to s těma holkama je?

Mluvit o tom, že je snímek „Night of Something Strange“ vlastně zombie film, asi není úplně přesné, ale přece jen je vidět, že přesně takové prvky zde jsou – šíření nákazou, stačí jednou kousnutí, nakažení se potácejí, mohou z nich odpadávat různé části těla, necítí bolest, je hodně těžké je zabít. Akorát že tady je to hodně spojeno s pohlavním stykem a případně se sexuálním násilím.

Paní tu schytala svoje.

Postavy ve filmu „Night of Something Strange“ jsou povětšinou idioti, kdy hlavní mužská postava ve skupině studentů je prostě kretén, jemuž přejete ten nejhorší osud. A nakonec se vyplatí, protože jeho konec je docela vtipný. Ano, tohle je hlavní doména snímku „Night of Something Strange“ – nebere se vůbec vážně, a i když je krvavý opravdu hodně, pořád tam cítíte tu nadsázku a hodně černý humor.

Ale fakt, co to tu ty ženské mají s ksichty?

Ve filmu „Night of Something Strange“ najdete humor, který se vám může líbit, stejně jako takový, který pro vás bude trapný. Najdete zde gore, které vás překvapí svou násilností, ale i gore, které vás překvapí kvalitou provedení. A je vidět, že tvůrci měli nápady. Někdy hodně šílené, ale podařilo se je prezentovat tak, aby to zaujalo. Není to skvělý horor, ale něco na něm přece jen je.

 

Hodnocení: 40 %

 

Hororové filmy (gore, béčka, hnus, vrazi, komedie)


Přidat komentář