Night of the Wild (2015)

40%
Pes je nejlepší přítel člověka, ale někdy ho může chtít zabít.

Night of the Wild

USA, 2015, 89 minut

 

Režie: Eric Red

Scénář: Delondra Williams

Hrají:

Rob Morrow (Dave)

Kelly Rutherford (Sara)

Tristin Mays (Rosalyn)

Mary Risener (Pia)

 

Viděli jste snímek Cujo? Je to celkem klasika, která má velmi jednoduchý příběh. Cujo je velký a hodná bernardýn, který ale chytne vzteklinu a už najednou není tak hodný, už je docela děsivý. A nejde z něj jen strach, je skutečně nebezpečný a rozsévá kolem sebe smrt. Pasáž v automobilu se snad ani nedá zapomenout. No, a teď si představte, že by Cujo nebyl sám.

Co jí to ten pejsek udělal na trávníku?

Takhle by se dala celkem snadno shrnout zápletka televizního snímku „Night of the Wild“, kterému skutečnost, že je to film televizním nijak nevadí, ale ani neprospívá. Prostě to jen vede k tomu, že trikově to není oslnivé, ale ani špatné. Problém je spíše v tom, že scénář je prostě nevýrazný už od začátku a hned úvod dává příliš kýčovité vysvětlení pro události následující.

Momentka z natáčení.

Tou příčinou toho, že se pejsci začínají chovat trochu divně, je skutečnost, že na zemi dopadl meteorit. Nic velkého, aby to způsobilo globální katastrofu, ale v jenom malém městečku to způsobí velmi nepříjemné problémy, protože psa tu má snad každý. A když ne, tak se objeví další psi, aby jich bylo skutečně dostat a postavy neměly moc šanci se z nezáviděníhodné situace dostat.

Alespoň jeden hodný pejsek?

Celý film je vlastně boj o život, což by se celkem hodilo do našeho sedmého ročníku literární soutěže, kdyby to někdo napsal. A nutno říct, že příběh se psy v soutěži byl. Ml své mouchy a má je jednoznačně i snímek „Night of the Wild“. Místy se tempo hodně rozmělňuje a atmosféra je pryč, rozhodně zde nejsou takové momenty jako v „Cujovi“, kdy chce křičet, protože máte strach z toho, že to zle dopadne.

Sexy drsná holka.

Americký snímek „Night of the Wild“ je takovým lehkým hororovým odvarem, který neurazí a nenadchne. Jediné, co zde lze skutečně vyzdvihnout, je práce se psy, která místy není vůbec špatná. Scény napadení vypadají vlastně docela realisticky, což je rozhodně pozitivum filmu. Stejně jako skutečnost, že tu nejsou digitální psi. Bohužel toho pozitivního moc navíc skutečně není.

 

Hodnocení: 40 %

 

Hororové filmy (zvířata)


Přidat komentář